Nullkulu

Nullkulu

kuidas saada lahti nahaalustest punnidest?

Kuidas saada lahti nahaalustest punnidest

Nahaalused punnid on sageli inimeste jaoks probleemiks. Tegemist on selgelt nähtavate ja ebameeldivate muhkudega, mis võivad rikkuda teie enesehinnangut. Kuidas nendest ebameeldivatest punnidest lahti saada?

Käesolevas artiklis uurime erinevaid meetodeid ja räägime sellest, mis nahaaluseid punne põhjustab. Alati tasub märkida, et nahaalused punnid on tõsine meditsiiniline probleem ning nendest lahti saamine ei peaks olema ainult kosmeetiline küsimus. Kõikide tõsisemate nahaprobleemide korral oleks õige minna arsti vastuvõtule ja saada professionaalset abi.

Mis on nahaalused punnid?

Nahaalused punnid on tavaliselt kulutõbise süü. Need punnid tekivad siis, kui karvanääpsu sees asuvad rasunäärmed ummistuvad. Kui see juhtub, hakkab pooridesse kogunema mustus, bakterid ja isegi surnud naharakud. See võib põhjustada turse ja põletikku ning lõpptulemusena nahaalusele vistrikule valget mädapudru.

Miks tekivad nahaalused punnid?

Kohe kui tead, kuidas nahaalused punnid tekivad, on oluline aru saada ka sellest, mis nende põhjustajaks saavad. Ei ole kindlat vastust selle kohta, miks need ummistused tekivad, kuid on välja toodud järgmisi võimalikke põhjuseid:

– Hormoonid: Hormonaalsed muutused võivad põhjustada rasu tootmist, mis võib ummistada karvanääpsu.
– Rasvane nahk: Kui teil on rasune nahk, on teil suurem tõenäosus nahaaluste põletike tekkeks.
– Nahapuhastus: Kui te ei puhasta oma nahka piisavalt põhjalikult, võivad tekkida kõikvõimalikud nahaprobleemid, sealhulgas nahaalused punnid.
– Stress: Stress võib põhjustada keemiliste muutuste teket organismis, mis omakorda võivad muuta teie nahka vastuvõtlikumaks nahaaluste punnide tekkele.
– Geenid: Mõned uurimused on viidanud sellele, et nahaalused punnid võivad olla päritavad.

Kuidas nahaaluste punnide vastu võidelda?

Paljud inimesed kasutavad nahaaluste punnide raviks koduseid abinõusid ja räägitakse ka meditsiinilisest sekkumisest. Siin on loetelu mõningatest nahaaluste punnide ravimeetoditest.

Topelt puhastamine

Kõige parem viis vältida nahaaluste punnide teket on teie naha korralik hügieen. Paljud inimesed kasutavad kahekordset puhastusmeetodit, et eemaldada kogu mustus ja bakterid. Sellel meetodil puhastate kõigepealt nahka õlivabade puhastusvahenditega ja seejärel kasutate puhastamistoonikut. Kui mustus ja rasu eemaldatakse põhjalikult, väheneb rasukoguse eemaldamise vajadus.

Salitsüülhape

Salitsüülhape on efektiivne aine, mis aitab võidelda nahaaluste punnidega. Seda võib kasutada nagu tavalist nahahooldustoodet, kuid sellel on ka võimalus kasutada selleks spetsiaalseid tooteid. Salitsüülhappel on võime eemaldada surnud naharakud ja eemaldada pooride ummistused. Kuid selle süstemaatiline kasutamine on siiski oluline.

Puhtus on oluline

Varem mainisime, kui oluline on hoida oma nahka kodus puhtana. Kuid on oluline ka mainida, et puhtus on oluline ka toitumise osas. Teadus on kinnitanud, et mustused ja rasvad raskendavad naha hingamist ja võivad põhjustada ummistumisi.

Selle vältimiseks peate järgima mõningaid toitumisalaseid soovitusi: tarbige puu- ja juurvilju, lahjat liha ning vähe küllastunud rasva. Kui saate hakkama ka kõigi oma halbadest harjumustest, nagu alkoholi, suitsetamise või enneaegse söömise vältimisest, võib see kaasa aidata teie naha tervise parandamisele.

Kortsude koorimine

Koorimine on üks lihtsamaid viise rasu eemaldamiseks naha pinnalt ja pooride avamiseks. Koorimine tehakse õrnalt ja nühkides, et surnud naharakud eemalduks vabalt ning rasu väljumine oleks kergem. Seda saate teha oma kodus, ostetud naha hooldustoodete kasutamisega või kasutades looduslikke, koduseid lahendusi.

Külastage dermatoloogi

Kui teie nahaalused vistrikud on püsivad ja ei kao koduste abinõude abil, minge erialaspetsialisti juurde. Dermatoloog saab anda kasulikke nõuandeid, mis põhinevad konkreetsetel nahatüüpidel ja annab konkreetseid ravisoovitusi.

Nahaaluste punnide puhul on oluline tunda oma nahatüüpi ja keskkonnamõjusid, mis seda mõjutavad. Alati pidage meeles, et enne mis tahes ravi alustamist konsulteerige kõigepealt oma arstiga. Kui see on kosmeetiline probleem, siis võtke ravi alustamiseks aega ja rääkige värskeid rohkem oma kogemustest.