Nullkulu

Nullkulu

kuidas saab kiiresti kaalust alla?

Kuidas saab kiiresti kaalust alla

Võib ju arvata, et ettevõtmine, kuidas saab kiiresti kaalust alla, on võimatu missioon. Aga tegelikult on see täiesti teostatav, kui otsustad midagi muuta oma elus. Kui sa oled otsustanud, et tahad end paremini tunda ja olla tervem, siis on sellele kulutatud aeg ja vaev seda väärt. Allpool leiad juhiseid, kuidas kaalust alla võtta kiiresti ja tõhusalt.

Lisage lihtsalt vähem kaloreid
Vähem kaloreid söömine on võti, kui soovid kaalust alla võtta. Kui sul on oma kehamassiindeks, tead, kui palju kaloreid sa päevas vajad, et hoida oma praegust kaalu. Kui sa soovid aga kaalust alla võtta, tuleks sinu kalorite tarbimist veidi kärpida.
Enamasti soovitatakse tarbida 500-1000 kalorit vähem päeva jooksul, kui soovid näha märkimisväärset kaalukaotust. Kui sa oled näiteks 82-kilone naine, siis 500 kalori vähendamine päeva jooksul teeks sinu kehakaalule imesid.

Hoidke oma valgutarbimine üleval

Kui sa vähendad oma kalorite tarbimist, siis pead suurendama tõenäosust, et sa ikka saad piisavalt valku. Valgurohked toiduained aitavad säilitada sinu lihaseid ja kaitsevad sind lihasmassi kaotuse eest, mis võib juhtuda, kui sa vähendad oma kalorite tarbimist.

Toiduained nagu köögiviljad, puuviljad, kaer, pruun riis, quinoa, läätsed, kalkun, broiler ja kala – need kõik on head valguallikad, mis aitavad sinul kiiresti kaalust alla võtta. Ideaalis peaks piisavalt valku võtma iga päev ja eriti siis, kui üldse kaloreid kärpida soovitad.

Tarbi piisavalt kiudaineid

Kiudained aitavad sind püsivalt täis hoida ja aitavad ka parandada sinu seedimist, seega on tähtis, et sa saaksid piisavalt kiudaineid iga päev. Lisaks sellele aitavad kiudained vähendada halva kolesterooli taset sinu veres ja aitavad reguleerida veresuhkru taset.

Varieeri oma toidulauda ja tarbi palju värvilisi köögivilju nagu paprikad, porgandid, lehtkapsas, spinat, kapsas, tomatid, baklažaan ja palju muud. Samuti on võimalik süüa puuvilju, täisteratooteid ja pähkleid, kui soovid veelgi suuremat kiudainete tarbimist.

Joo palju vett

Vesi on su keha jaoks oluline, seega peaksid tõsiselt võtma ka vee joomist. Vesi aitab sinu kehal põletada kaloreid kiiremini ja aitab ka parandada sinu seedimist. Kui sa jood piisavalt vett, siis aitab see ka eemaldada kehast toksiine.

Soovitatud kogus vett päevas sõltub su kehakaalust ja füüsilisest aktiivsusest, kuid tavaliselt loetakse vajalikuks umbes 2 liitrit vett päevas. Kui sulle ei meeldi vesi, siis on võimalik ka teed, mahlad ja muud joogid, kuid üldjuhul peaksid puhta veega tegema iga päev algust.

Treeni regulaarselt

Treening on võtmetähtsusega, kui soovid tervemaks saada kaalu alandada. Kui sa süüa vähem kaloririkkaid toite ja saad tõhustada oma treeningut, siis vägagi tõenäoline, et hakkad kiiresti kaalust alla võtma.

Regulaarne treening aitab sinu kehal juhtida kaloreid liigsete kilode kujul ära, kuna sa kulutad rohkem kaloreid kehalise tegevuse käigus. Lisaks sellele aitab treening ka parandada sinu füüsilist välimust, terviseriske vähendada ja enesetunnet parandada.

Kasuta tervislikke retsepte

Tervislikud retseptid aitavad sul saada kõik sinu organismi jaoks vajalikud mikrotoitained. Tervislikud toidud on tavaliselt madalama kalorisisaldusega ja palju paremad sinu kehale, kui kiirtoit ja muud töödeldud toidud.

Otsige retsepte, mis keskenduvad puu- ja köögiviljadele, täisteratoodetele, kvaliteetsetele proteiiniallikatele ja tervislikele rasvadele. Nii võid paremini saavutada kõik selle, mis sinu kehale vaja minna ning kaotada kaalu kiiremini.

Kokkuvõte

Nüüd, kui oled teadlik mõningatest tehnikatest, kuidas kaalust alla võtta, saad nendega alustada. Alusta kõige olulisemast: vähem kaloreid, rikkalikult valke, piisavalt kiudaineid, palju ennustust, regulaarselt treenimine ja tervislike retseptide kasutamine. Kui oled pühendunud muutma oma eluviisi, suudad ka kaalu kiiresti langetada.

Et olla edukas, pead olema kannatlik, sinu keha kaalukõikumised erinevatel päevadel on täiesti normaalne. Oluline on püsida kindel ja teha edusamme aeglaselt. Nüüd on sul kõik vajalik õige toitumine, treening ja muud tervist parandavad valikud selleks, et kaalust alla võtta kiiresti ja ilma igasuguste probleemideta.