Nullkulu

Nullkulu

kuidas saab kihnu saarele?

Kuidas saab Kihnu saarele: tõhusad viisid, mis aitavad teil sihtkohta jõuda

Kihnu on Eesti väikseim omavalitsusüksus, mis koosneb Kihnu saarest ja teistest väiksematest saarekestest. See asub Läänemere keskosas, umbes 12 kilomeetri kaugusel Liivimaa rannikust ja on koduks huvitavale kultuurile, mis ühendab endas nii Eesti, Rootsi kui ka Venemaa mõjusid. Kihnu saare põhitegevus on kalandus, turism ja selle kultuuripärandi säilitamine. Kui soovid külastada Kihnu saart, kuid ei tea, kuidas sinna jõuda, on siin mõned efektiivsed viisid, mis aitavad sul seda unustamatut saart avastama sõita.

Lennureis

Kihnu saarele saab ka lennukiga. FlyEstonia pakub soodsaid hindu ja saabuvad ja lahkuvad lennud toimuvad Tallinnast ja Pärnust. Lennukiga Kihnusse lendamine on kiireim ja mugavaim viis, kuna lend kestab ainult 30-40 minutit. Kihnu lennujaam asub saare keskosa külje all, Jõeranna külas.

Laevareis

Teine võimalus on võtta liinilaev Virtsu ja Pärnu vahel, mis sõidab iga päev ning teeb ka peatusi Kihnu saarel. Laeva sõiduaeg Virtsust Kihnusse võtab umbes kolm tundi ja Pärnust umbes kaks tundi. Ühtlasi on Virtsu sadam võimalus nii maakallaste kui ka autokallaste tarbeks. Ka Kihnu saare lähikonna rannaküladest on Kihnu põnev koht, mida mööda rannikult mööda sõita.

Praamireis

Kihnu saarele saab ka praamiga, mis on ideaalne valik neile, kes soovivad saart positiivse ja rahuliku kogemusega külastada. Sadam asub Manilaiu poolsaarel, mis on umbes 8 Tali lahel sellest. Sõit võtab umbes 75 minutit ja väljumised toimuvad Virtsust ja Munalaiult. Kõiki praamiaegade kohta leiab lisateavet praamigraafikutest.

Jahireis

Kihnu saarele saab võtta ka jahireisi. Kihnu jahisadam asub vaiksel ja looduslikult kaunil rannikualadel. Siin lisaks jahisadama mugavate teeninduste ja energilise üritusnädala, mis on suur võimalus, et sõprade ja pere seltsis Kihnu ümbert avastada ja suviseid seiklusi kogeda.

Tuuribussidega

Samuti on võimalik Kihnu saart külastada tuuribussidega. Kihnu bussid toimivad Kihnu saarel ja sealt väljaspool, mis pakuvad transportimist kogu Kihnu ja Munalaiu kandi vahel. Bussidel on võimalik tellida nii era- kui ka ühistransporti ning need pakuvad Pärnust, Virtsust, Tõstamaalt, Munalaiult ja niisama Lihulast lähtuvalt erinevaid bussisõite.

Jalgrattaga

Kihnu saare kaunid kohad nagu näiteks läänepoolne (mn Kekraku neeme) ning kirdepoolne Nurme poolsaar on suurepärased kohad, mida saab uudistada jalgrattaga. Võta kaasa vajalik varustus ja tunne ennast suurepäraselt!

Kihnu saarele pääsemiseks on mitmeid võimalusi ja valida saate oma soovi järgi. Kuid ükskõik kui otsustate seda saart külastada, jääb teil kindlasti sellest piirkonnast suurepärane elamus. Seni kuni avastate võimalusi külastamaks Kihnu saart, ära unusta nautida selle ainulaadse kultuuri ilu!