Nullkulu

Nullkulu

kuidas pöörduda kohtutäituri poole?

Kuidas pöörduda kohtutäituri poole

Kui teil on probleeme võlgade, maksete või kohtuvaidlustega, võib olla vajalik pöörduda kohtutäituri poole. Kohtutäitur on õigusliku jõuga ametnik, kel on volitus võtta teie vara ja maksta võlad, kui te ei suuda makseid täita. Kui te pole kindel, kuidas kohtutäituri poole pöörduda, loe edasi, et saada väärtuslikku teavet.

Mis on kohtutäitur?
Kohtutäitur on täituri ametnik, kelle poolt on määratud kohus võtta vastu võla sissenõudmise taotlus. Kohtutäiturid võivad olla eraldi ettevõtted või osa kohalikust kohtu juhtkonnast. Nende ülesandeks on tagada võlgade sissenõudmine ja suurendada seadusliku jõuga sundi, kui võlgnik ei täida oma võlgnevuse kohustusi.

Kuidas kohtutäitur asutatakse?
Selleks, et kohtutäiturit luua, on vajalik vajalik dokumentatsioon, sealhulgas sertifikaadid ja taotlused. Kohus määrab kohtutäituri, kes asub teie kohtupäringus tegelema.

Kuidas pöörduda kohtutäituri poole?
Kohtutäituri juurde pääsemiseks peate kõigepealt teada saama, milline kohtutäitur teie piirkonnas asub. Kõik kohtutäiturid on avalikult saadaval kohtute veebisaitidel, nagu näiteks http://www.kohus.ee/. Soovitav on otsida kohtutäiturite kontaktandmeid ka kinnisvaraportaalist kinnisvara24.ee või kv.ee. Teatud juhtudel, näiteks kohtuotsuse järel, pöördub kohtutäitur teie poole ise. Kui soovite kohtutäituriga otse ühendust võtta, leidke veebisildi kaudu kohaliku kohtutäituri telefon või e-post.

Kuidas kohtutäituri poole pöördumine käib?
Kui olete kindlaks teinud, milline kohtutäitur teie piirkonnas paikneb, saate teda otse kontaktandmete abil koheselt ühendust võtta. Kohtutäituril on õigus teile vastata ja seejärel tööga tegeleda.

Mida teeb kohtutäitur?
Kohtutäituril on õigus teie vara võtta, müüa see või jagada võla jaotusse. Kui te ei suuda oma võlgu tasuda, võib kohtutäitur võlgade sissenõudmiseks võtta ka konto või sissetuleku. Kohtutäituril on õigus igal ajal võlga sisse nõuda, kuni võlg on tasutud.

Kuidas saate kohtutäiturist kõige paremini aru?
Kohtutäiturid on sageli seotud võlgnevuse ja vara müügiga. Siiski on oluline mõista, et kohtutäituri eesmärk on aidata teil oma võlgadest vabaneda, mitte raskendada. Kui teil on küsimusi või muret kohtutäituri poolt võetud toimingute osas, pidage temaga kindlasti nõu. Kohtutäituril on õigus teie küsimustele vastata ja teid juhendada võlgnevuse korral.

Kokkuvõte

Kui teil on maksega seotud küsimusi või kohtuvaidlusi, võib olla vajalik pöörduda kohtutäituri poole. Kohtutäituril on õigus võtta vastu Teie võla sissenõudmis taotlus. Nende ülesandeks on tagada võlgade sissenõudmine ja suurendada seadusliku jõuga sundi, kui võlgnik ei täida oma võlgnevuse kohustusi. Pöörduge kohtutäituri poole, et saada kohedne abi võlgnevuse küsimustes.