Nullkulu

Nullkulu

kuidas müüa kinnisvara?

Kuidas müüa kinnisvara: Täielik juhend kinnisvara müügiks

Kinnisvara müümine võib olla keeruline ülesanne. Kuid kui sul on õige strateegia, siis on seda võimalik teha kiiresti ja sujuvalt. Selles artiklis räägime samm-sammult, mida tuleks kinnisvara müümiseks teha, alates ettevalmistustöödest kuni üleandmiseni. Siin on kuidas müüa kinnisvara: täielik juhend kinnisvara müügiks.

Esiteks, analüüsi kinnisvara ja turu olukorda.

Enne, kui hakata kinnisvara müümise ettevalmistusi tegema, on väga oluline analüüsida nii kinnisvara seisukorda kui ka turu olukorda. See annab sulle ülevaate sellest, milline on kinnisvara turuväärtus ja millised on reaalsed võimalused müüa kinnisvara.

Mõned asjad, mida tuleks kinnisvara analüüsides uurida, on näiteks järgmised:

– Kinnisvara seisukord: Milline on kinnisvara seisukord? Kas on vajalik remonti teha või kas vajab see värske värvikihi?
– Turuolukord: Milline on turuolukord seal, kus asub kinnisvara? Milline on nõudlus? Milline on konkurents? Millised on kohalikud stiilid ja mis on moes?
– Kinnisvara väärtus: Milline on sinu kinnisvara turuväärtus? Milline on väärtushinnang? Kui palju maksavad ümbritsevad kinnisvarad?
– Potentsiaalsed ostjad: Kes on potentsiaalsed ostjad? Millised on nende soovid ja vajadused?

Need küsimused aitavad sul paremini mõista kinnisvara ja turu olukorda, mis omakorda muudab kinnisvara müügi tõenäolisemaks.

Teiseks, valmista kinnisvara müümiseks ette.

Kui oled kinnisvara analüüsiga lõppenud, on aeg valmistuda kinnisvara müümiseks. Siin on mõned asjad, mida tuleks valmistamisel arvestada:

– Kinnisvara puhastamine ja koristamine: Kõige esimene asi, mida tuleks kinnisvara müümisel teha, on see puhastada ja koristada. Pane tähele: see samm on esimene märk sellest, et oled teinud kodust elutähtsa koha.
– Kinnisvara parandamine ja renoveerimine: Kui kinnisvara nõuab remonti, siis on nüüd aeg see ära teha. Kõik, mis vajab parandamist, tuleks ära teha enne, kui asud kinnisvara müügi ettevalmistamisele.
– Kujunda oma kinnisvara: Kui kinnisvara on katkil, ei mõju see ostjatele atraktiivsena. Kujunda oma kinnisvara nii, et ostjad jätaksid kohe hea mulje. Näiteks kujunda oma kinnisvaras õdus ja hubane tunne.
– Tee kvaliteetseid fotosid: Ole kindel, et oled teinud kinnisvara kohta kvaliteetseid fotosid ja kirjutanud selge ja põhjaliku kirjelduse. Kõige olulisem asi, mida müümisel hinnatakse, on piltide kvaliteet.

Kui oled kõik need sammud läbi teinud, oled sammu jõudnud kinnisvara müügi ettevalmistamise protsessis.

Kolmandaks, vali õige hind.

Hind on üks olulisemaid asju, mis mõjutavad kinnisvara müüki. Kui hind on liiga kõrge, siis võib müük venida pikale ja aeglane müük võib tekitada tulevikus teatud probleeme. Ole ettevaatlik, et hind ei oleks liiga madal, sest see võib tunduda luhtakana, mis tekitab küsimusi, Miks on hind madalam, kui kõik teised?

Neljandaks, vali õige kinnisvarabüroo.

Kinnisvara müügi korraldamiseks võib olla kasulik kasutada kinnisvarabürood. Kogenud kinnisvarabüroo oskab sinu kinnisvara õigesti hinnata, nad võivad soovitada ettevõtteid, mis hoiavad kokku palju väärtuslikku aega ja energiat. Eriti on see väärtuslik siis, kui sa oled müümas suuremat kinnisvara nagu maja või korterelamu.

Viiendaks, tutvusta oma kinnisvara.

Kui kõik on valmis ning ostjad on huvitatud, on aeg tutvustada oma kinnisvara. Siin on mõned asjad, mida tuleks oma kinnisvara tutvustamisel arvestada:

– Online-kuulutused: Paku oma kinnisvara välja erinevates netiportaalides. Eraisikute turul kui ka tuntud kinnisvaraportaalides. Pane tähele, kinnisvara müügis jagunevad suuremad ja suuremad tegijad ehk korralik kampaania online planeerimisel ja koduleheküljel töötamisel on hästi oluline vahend klientide meelitamises.
– Piret: Kinnisvara tutvustamine tasub alustada kvalifitseeritud esitlusega. Esitlusel näitad sulle olulisi aspekte nii kinnisvara kohta kui ka ümbruskonna kohta.
– Open House: Kui kinnisvara on korrastatud ja korralikult tutvustatud, siis tuleks korraldada Open House, kus ostjad saaksid ise oma silmaga kinnisvaraga tutvuda.

Nende sammude järgi saad kaasa aidata võimalike ostjate entusiasmi tõstmisele ning ka tagada müüki kõrgema hinnaga.

Kuuendaks, lepi kokku kinnisvara müük.

Kui oled leidnud käibe / asjatundliku ostja, kes on kinnisvara osas huvitatud ning ka ostu sooritamiseks valmis, on aeg kokkulepe kahepoolne leping sõlmida. Koos kinnisvarabüroo konsultantiga võite ettevalmistada kinnisvara müügilepingu ja viia selle läbi notari kaudu. Pärast seda on kinnisvara müük lõppenud ning võib alata kinnisvara ostukeskkond. Müük peaks olema tõukajaks uute projektide algatamisel.

Kokkuvõte

Kinnisvara müümine võib olla keeruline, kuid korralikult kavandatuna on seda võimalik kiiresti ja sujuvalt teha. Selleks et müüa kinnisvara, tuleb läbi viia kõik eesmärgid alates analüüsist kuni lepinguteni. Loodame, et see juhend “Kuidas müüa kinnisvara” aitab teil seda kõike tulemuslikult läbi viia.