Nullkulu

Nullkulu

kuidas leiti jõulupuu?

Kuidas leiti jõulupuu

Jõulud on meile kõigile erilised, sest see on aeg, mil me saame kokku oma pere ja sõpradega, rääkida vana aasta meeldejäävatest hetkedest ja loota uue aasta tähistamist. Kuidas aga sai alguse jõulupuu traditsioon, mida täna me kõik nii armastame? Selles artiklis räägime, kuidas leiti jõulupuu.

Esmalt peame teadma, et jõulupuu on kaunis dekoratiivne kuusepuu, mis kaunistatakse ehte- ja tulekeraamikaga. See traditsiooniliselt seisab ruumis, kus koos pere ja sõpradega jõule tähistatakse.

Jõulupuu ajalugu

Jõulupuu traditsiooni algne päritolu on väga hämar. See algas palju enne kristlikku aega, kus paganlikud rahvad kasutasid kuuseoksi endale kodu kaunistamiseks. Usuti, et see tõi hea õnne ja pikema eluea. Ajad muutusid ja see traditsioon levis kiiresti ka Euroopas.

Jõulupuu tähendus

Jõulupuu on sümbol. See sümboliseerib jumalikku valgust, mis süttib inimeste südames ja toob rahu ja armastust. See on sümbol edusammudest, mis toimusid kristlikus maailmas alates 1500ndatest aastatest, kui hakati kasutama pühapäevakoolide õpetusel puid (audio) visuaalsetelemendina. Just neid puid kasutati oma jõuluhingamispuuna või jõulupuuna.

Jõulupuu tuli Eestisse

Eestis levis jõulupuu traditsioon juhuslikult 19. sajandil, kus kohalikud saksa kogukonnad seda traditsiooni tutvustasid. Saksa traditsioonid ühendasid jõulupuu, jõuluvana ja kujutislikud jõululaulud, mida lauldi ja tantsiti. Kuna Eesti on väga metsarikas riik, siis tundus see sakslaste poolt toodud traditsioon omaks võtta küllaltki loogiliselt.

Kuidas valitakse jõulupuu

Nagu iga pere armastab erinevat tüüpi jõulupuid, siis on ka jõulupuude valimisel erinevaid kriteeriume. Kindlasti on kõige tähtsam, et jõulupuu oleks värskelt lõigatud, et seda saaks pikemalt nautida. Ükskõik, kas see on omatehtud või ostetud, peaks see olema kaunis ja laitmatu kujundus, et tekitada hea meeleolu.

Jõulupuude valimine Eestis

Eestis on kauplustel jõulupuid üsna lihtne leida. Igas kaupluses leiate erinevate sortide jõulupuid, mis sobivad nii suurtele kui ka väikestele korteritele. Kui soovite hoida eelarve kontrolli all, siis Eesti supermarketites toimub alati erinevaid soodustusi või seal pakutakse võimalust saada jõulupuu juba eelnevalt kaunistatult.

Conclusio

Kokkuvõtteks võime öelda, et jõulupuude traditsioon on nüüdseks elatud mitmeid aastaid ning üha enam peresid armastab jõulupuu traditsiooni igal pühade ajal uuendada. Igal aastal on jõulupuu veidi unikaalsem, ilusam ja meeldejäävam. Igatahes, me armastame jõulupuid nii palju, et jõulude ajal ei kujuta me enam ettegi jõulupuudeta aega. Soovime kõigile kauneid jõule ning palju armastust ja rahu!