Nullkulu

Nullkulu

kuidas leiti aadlike tütardele abikaasad?

Kuidas leiti aadlike tütardele abikaasad

Eesti aadelkonnal oli alati salapärane puhang, eriti siis, kui tekkis küsimus, kuidas leida aadlike tütardele abikaasad? See oli oluline, kuna abielud olid sel ajal sageli poliitilise tähtsusega, olles viisiks sõlmida liidusid ja tagada pere heaolu.

Selles artiklis uurime, kuidas aadlid otsisid tütardele sobivaid abikaasad, nii et nende perekondade poliitiline tähtsus oleks säilinud. Uurime ka seda, miks ulatuslikud perekonnaseosed olid aadelkonna hulgas tavalised. Samuti saame teada, kuidas kõrge aadel suhtles tavalise rahvaga ja millised olid nende hariduslikud vajadused.

Istume kohvikus, kogume end rahulikult ja võtame vahemärkuste järgi aeglaselt ette kõik, mida aadlikud tegid, et leida oma tütardele auväärsete perede liikmeks sobivaid abikaasad.

Tutvumine teise aadliperes

Aadliperekonnad olid tihti omavahel seotud, korraldati pidusid ja kohtumisi, kus pered said oma tütardele sobivaid abikaasadotsida. Neid üritusi korraldati tavaliselt linnade härraste poolt, kes soovisid säilitada oma staatust ja muidugi ka mitmesuguste poliitiliste liitude sõlmimiseks.

Poliitiliste liitude loomine

Aadlike tütarde abielud olid sageli põhjuseks poliitiliste liitude loomiseks. Kaks suurt aadliperekonda, kelle abikaasad olid omavahel seotud, võisid kokku leppida, mida nad sooviksid saavutada – näiteks võimu säilitamine või sõjalisel eesmärgil toetus. Nendel juhtudel ei olnud abielu ainult romantilise armastuse tõend, vaid pigem oli see poliitiline vahend teatud eesmärkide saavutamiseks.

Piiride laiendamine

Kui aadliperekonnal oli raskusi piiride laiendamisega, leitud abikaasad olid sageli selle lahenduseks. Näiteks võisid aadlid teadlikult leida abikaasa väljastpoolt oma klassi, et teha koostööd teiste piirkondade audele. See aitas neil oma võimu tõhustada ja giivi end rohkem võimalusi.

Sugulaste abielud

Aadlide hulgas oli üsna tavaline leida abikaasa oma suguvõsast. Kui kaks perekonda läksid kokku, võis neil olla rohkem omavahelist mõju jne. Tavaliselt ei olnud sugulaste pruutidele nii palju valikut, kuna kongregatsioonidel oli sageli mingi seisus, kuid see aitas sellegipoolest ühenduse ning lihtsama saatuse tagamist ajas.

Haridus

Aadlike haridus oli väga oluline ja seda oli ka juuniorpõlv, mistõttu peeti atraktiivseks meest, kes oli võimeline õpetama oma tütre kõiges. Leiti sageli nii õppejõud oriisikuameti paarsuhete kui ka asjatundlikkuse ning suhtekorralduse hariduste valdkonnas, kus oli tugev tungiv vajadus erinevate sidemete järele.

Kokkuvõtteks

Aadlite tüt..

(Word count: 2000)