Nullkulu

Nullkulu

kuidas leida auto omanikku numbri järgi?

Kuidas leida auto omanikku numbri järgi

Autoomaniku tuvastamine numbri järgi on sageli vajalik, kui sul on vaja teada saada põhjust, miks auto liiklusõnnetus toimus, või kui sa soovid osta kasutatud autot ja soovid kontrollida selle ajalugu. Kuigi selle teemaga seotud teave on veebis laialt kättesaadav, võib õige info leidmine olla keeruline. Selles artiklis annan sulle kõik vajaliku teabe, kuidas tuvastada autoomaniku andmeid numbri järgi ning milliseid vahendeid selleks kasutada.

Litsentsiga otsingutööriistad

Kui sul on vaja kiiresti leida autoomaniku andmeid, siis võid kasutada litsentsitud otsinguteenuseid nagu Carfax, AutoCheck ja National Motor Vehicle Title Information System (NMVTIS). Need teenused võimaldavad sul sisestada auto VIN-koodi või numbri ja saada koheselt auto ajaloo kohta teavet. Ajalugu sisaldab sageli omanikuandmeid, mis on sageli oluline info, mida ostuga kaasas saada.

Ametlikud andmebaasid

Ametlike andmebaaside leidmine taasesitamiseks võib olla riskantne tegevus. Aga kui sul on teavet, mida tahad eksportida, siis on ametlikud allikad parimad kasutada. Tutvu Eesti autode register Autoregigno abil, mis kuvab müügis olevate ja mittemüügis olevate autode kohta käivat teavet. Sellest infoallikast leiate numbrimärkide omanikku ja kiiresti, kuna Eestis on numbrimärkidega sõidukid registreeritud riigi andmebaasis.

Mõõtmed nagu hinnakirjad

Hinnakirjad võivad kindlasti osutuda äärmiselt kasulikuks, kui sul on vaja kodeerida sõiduki andmeid. Näiteks, kui sa tahad näha sõiduki hinda, siis saad seda teha oksjonites või müüjate veebisaitidel. Selliste saitide hindamised on sageli täpsemad kui eraisikute posti teel saadetud küsimustest või riigilõivude kaudu saadud teabest ning aitavad leida võimalikke omanikke.

Kohalikud andmebaasid

Paljudes linnades on loodud kohapealseid andmebaase, mida saate kohalike seadmete abil valida otse oma kodu mugavusest. Kui sa tead, kas sinu piirkonna politseiosakond liigub auto andmetega, siis saad leida õige taasesitusteenuse. Peale selle on suurte linnade kohalikes andmebaasides sageli olemas tööriistad, mis võimaldavad hankida andmeid otsingu tulemuste kohta kohalike reklaamide ja kuulutuste kaudu.

Kõik autode jätkamisega seotud küsimused ja vajadused leidub Eesti Vabariigi majandus- ja taristuministri määrusega 17.02.2017 nr 12 “Sõidukite registriseaduse rakendamise põhimäärus”, mis reguleerib sõidukite registreerimist ja liikluseks määratlemist. Määrus sätestab, et sõidukit registreerida sooviv isik esitab liiklusregistrisse kirjaliku taotluse, millele on lisatud sõiduki tehniline pass vähemalt kahes keeles koos sõiduki vastavus- ja liiklusohutusnõuetele vastavuse tuvastamise dokumendiga. Siit on võimalik tuvastada sõiduki ajalugu ja teavet ka selle omaniku kohta.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes saad leida autoomaniku andmeid numbri järgi, kui kasutad litsentseeritud tööriistu, uurid ametlikke andmebaase ja kohalikke andmebaase. Enne omanikuandmete leidmist veendu, et sa saadad taotluse õigele isikule ja et sa ei riku kolmandate isikute privaatsust, andes neile tahtmatult oma andmed. Kui oled huvitatud autoga seotud seadustest ja reeglitest, siis tutvu kindlasti Eesti Vabariigi seadusega. Täitke liiklusohutusnõuded ja sõitke alati ohutult.