Nullkulu

Nullkulu

kuidas leevendada gastriiti?

Kuidas leevendada gastriiti?

Gastriit on seedetrakti probleem, mis mõjutab paljusid inimesi. See võib olla äge või krooniline seisund ja sellel on mitmeid erinevaid põhjuseid, sealhulgas stress, halvad toitumisharjumused, alkoholi tarbimine ja ravimite kõrvaltoimed. Gastriidi sümptomite hulka kuuluvad valu, iiveldus, oksendamine, kõrvetised ja seedehäired. Selles artiklis uurime kuidas leevendada gastriiti, kaasates erinevaid meetodeid.

Muuda oma toitumisharjumusi

Ägeda gastriidi korral peate oma dieeti muutma, et vähendada seedeärritust ja leevendada sümptomeid. Vältida tuleks suitsutatud, vürtsikaid ja rasvaseid toite. Samuti tasub vältida piimatooteid, gaseeritud jooke ja kohvi. Sööge kergesti seeditavat toitu, nagu supp ja püreesupid. Püütakse juua rohkem vett, et aidata leevendada sümptomeid.

Kasutage probiootikume

Paljud inimesed võtavad probiootikume seedetrakti tervise parandamiseks. Probiootikumid on elavad mikroorganismid, mis aitavad tasakaalustada seedetrakti baktereid. Probiootikumide võtmine võib aidata leevendada gastriidi sümptomeid, nagu kõhuvalu ja seedehäired.

Vältige stressi

Gastriidi sümptomid võivad süveneda stressi tõttu. Seetõttu on oluline vältida stressi või õppida selle juhtimiseks erinevaid tehnoloogiaid, näiteks meditatsioon või jooga. Stressi leevendamiseks saate teha ka kergeid harjutusi või vabaaja tegevusi, nagu jalutamine ja lugemine.

Vältige põletikulistele kemikaalidele

Kui teil on gastriit, vältige põletikulisi kemikaale, näiteks aspiriini ja ibuprofeeni. Need ravimid võivad gastriidi sümptomeid süvendada ja võivad ärritada mao limaskesta. Kui teil on vaja võtta valuvaigisteid, rääkige sellest oma arstiga.

Kasutage looduslikke abinõusid

Gastriidi korral saate kasutada erinevaid looduslikke abinõusid, et leevendada sümptomeid. Näiteks võib ingveritee aidata maosisude tasakaalu säilitada ja parandada seedimist. Samuti võib mündi tee või kummelitee aidata vähendada iivelduse ja kõhuvalu sümptomeid.

Jälgige ravimi kõrvaltoimeid

Gastriit võib olla ravimite kõrvaltoime. Kui tunnete end ravimi võtmise ajal halvasti või tunnete kõhuvalu, rääkige sellest oma arstiga. Teie arst saab teile anda nõuannete, kuidas ravimeid võtta nii, et need ei ärritaks teie maos.

Sööge õigeid toite

Kui teil on gastriit, siis peate kasutama toitaineid oma keha jaoks õigesti. Sööge palju puu-ja köögivilju. Kasutage kala ja linaseemneid, mis sisaldavad omega-3 rasvhappeid, mis võivad aidata vähendada põletikku. Vältige suitsutatud ja sügavkülmutatud toite. Jooge palju vett, et hoida oma keha hüdreeritud.

Ärge suitsetage ega tarvitage alkoholi

Suitsetamine ja alkoholi tarbimine võivad gastriidi sümptomeid süvendada. Suitsetamine võib ärritada teie maos ja põhjustada seedehäireid. Alkoholi tarbimine võib ärritada teie maos ja suurendada teie seedehäireid. Seega, proovige neid vältida või tarbida võimalikult vähe.

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et kui teil on gastriit, siis ärge muretsege. Saate oma sümptomeid leevendada järgides neid nõuandeid. Muutke oma dieeti, kasutage probiootikume ja vältige stressi, põletikulisi kemikaale ja suitsetamist ning alkoholi tarbimist. Lisaks kasutage looduslikke abinõusid ja sööge õigeid toite. Kui teil on edasine küsimus või kahtlustate tõsist gastriiti, pöörduge oma arsti poole.