Nullkulu

Nullkulu

kuidas lahutada abielu?

Kuidas lahutada abielu

Ükskõik, miks see ka ei juhtuks, lahutamine on alati keeruline. See on üks elu sündmusi, mis võib olla väga raske kõigile perekonnaliikmetele, kaasa arvatud lastele, kui perekonnas on lapsi. Kuna lahuselu muudab kõigi elu, on oluline mõista iga sammu ja protsessi, mis sellega kaasneb. Selles artiklis keskendume eeskätt abielu lahutamisele Eesti kohtutes.

Mis on abielu lahutamine?

Abielu lahutamine on õiguslik protsess, mille abil abielu lõpetatakse. See tähendab, et abielupaar ei ole enam seotud abieluga, ei saa enam koos elada ega jää üksteisele midagi võlgu. Abielu lahutamine on keeruline protsess, mis võib kesta mitu kuud või isegi aastaid. Kuna see on tavaliselt emotsionaalne aeg, on abielu lahutamise protsessi esimene samm alati leida endale sobiv advokaat.

Mida labori lahutamine minu jaoks tähendada võib?

Kui otsustate oma abielu lahutada, võib see teie elu tavapärast rütmi häirida. Lahutamine võib teil olla negatiivne mõju ka füüsilisele tervisele ja emotsionaalsele heaolule. Te peaksite alati meeles pidama, et kõige olulisem on jääda mõlemale poolele õiglane. Kokkulepete saavutamine on viis, kuidas lahutusprotsessi lihtsustada, kuid mõnikord ei õnnestu alati kõiki kokkuleppeid sõlmida ja kohtusse minek on ainuke võimalus.

Abielu lahutamise protsess

Kui otsustate lahutada oma abielu, peate esmalt konsulteerima advokaadiga, et saada teada, millised võivad olla teie õigused ja kohustused. Advokaat aitab teil otsustada, milliseid meetmeid tuleks teie konkreetse juhtumi korral võtta.

Järgmine samm on esitada taotlus kohtusse. Tavaliselt peavad mõlemad pooled selle taotluse esitama või võib üks osapool taotluse kohtusse esitada. Taotlus peab sisaldama põhjust, miks soovitakse abielu lahutada ja mida soovitakse saada (näiteks vara jagamine, laste hooldusõigus). Pärast taotluse esitamist toimub kas kohus kohapeal või kirjalikult toimuvad selle kohta kuulamised.

Kui kohus on otsused langetanud ning need on vastu võetud, tuleb kohtu otsus viia täitmisele. Sellega lõpeb abielu lahutamise protsess Eestis.

Lapse vanema lahutust käsitlevad eeskirjad

Kui otsustate lapse hooldusõiguse üle lahutuse käigus, peab kohus otsustama, milline korraldus on lapsele kõige kasulikum. Kohus seda vaidlust sõltub lapse vanusest ja millesse korraliku hoolduse tagamiseks on vaja. Kõige sagedamini jagavad vanemad ühist hooldusõigust.

Kui kõik kokkulepped hooldusõiguse osas on lõpetatud, jääb alles ainult leppida kokku laste igapäevaste ajakavadega. Nende ajakavade alusel jagavad vanemad omavahel lapse elamisõigust. Kõik lapse hooldusõigust puudutavad kokkulepped peavad olema kooskõlas lapse parimate huvidega.

Järeldus

Kokkuvõtteks võib öelda, et abielu lahutamine on alati keeruline protsess, sest see mõjutab sageli kõiki pereliikmeid. Kui otsustate oma abielu lahutada, peate arvesse võtma kõike, mis selle protsessi käigus võib juhtuda. Õnneks on alati olemas see võimalus, et saate leppida kokku mõistliku kompromissi, mis rahuldab mõlemaid lahutuse osapooli ning kui seda pole võimalik teha, siis on alati võimalik kohtusse minna.

Loodame, et see artikkel on teile abiks, kui otsustate oma abielu lahutada. Kui teil on veel küsimusi, peaksite alati konsulteerima oma advokaadiga, kuna iga juhtum on erinev ja võib nõuda erinevaid lahendusi.