Nullkulu

Nullkulu

kuidas koristada tuba?

Kuidas koristada tuba: Nõuanded professionaalilt

Kui oled otsinud viise, kuidas teha oma kodu puhtamaks ja korras, siis oled tõenäoliselt kuulnud palju nõuandeid selle kohta, kuidas koristada tuba. Siiski, kui oled alles uus koristaja või oled lihtsalt otsinud uusi nippe, et oma kodu korras hoida, siis on see artikkel just sinule. Allpool on mõned praktilised nõuanded selle kohta, kuidas koristada tuba, nii et saaksid luua puhta ja mugava elukeskkonna.

Kasuta õigeid vahendeid

Üks esimesi asju, mida võiksid teha, on kindlaks määrata, millised vahendid sul on olemas ja mida võiksid oma tööks kasutada. See aitab täpselt kindlaks teha, milliseid piirkondi ja objekte tuleks puhastada ning milliseid vahendeid iga konkreetse koristustöö jaoks vaja on. Näiteks võib olla vajalik kasutada mopi puhastamiseks, plekkide pärast koristamiseks keemiliselt puhtaid lahuseid, tolmu pühkimiseks mikrokiud-lappe jne.

Eemalda esemed

Kui tuba on ülekoormatud mööbli ja esemetega, siis võib esmalt olla vajalik ruumi ümber korraldada, et jõuaks ruumipuhastusega edasi minna. Eemalda kõik tarbetud elemendid, mis takistavad puhastuse tegemist. Selle käigus võid õppida ka eristama tarbetute ja kasulike esemete vahel, mistõttu saad pikemas perspektiivis lisaks minimaalismi printsiibile ka korrastada oma kodu.

Tolmuimeja või tolmuimejaga harja kasutamine

Tolmuimeja kasutamine on väga praktiline viis tolmu ja mustuse eemaldamiseks. Kui teil ei ole tolmuimejat, võite alternatiivina kasutada tolmuimejaga hari, mis sarnaneb kõvaketaste harjaga. Tolmuimejaga harja kasutamise eelis seisneb selles, et see võib tolmuimejaga võrreldes olla palju vaiksem ning seda on lihtsam kasutada. Tolmuvangi püüdmisel saab seda purustada ka sagedamini, kasutage selleks filtriringi.

Saastunitest vabanemine

Kui soovid oma kodu koristamisel tõhusamalt saada rohkem kasu, siis on oluline eemaldada bakterid ja tolm. Selleks soovitame kasutada tolmuimejaga spetsiaalset seadet, mis suudab eemaldada mikroorganisme, mis võivad inimestele ohtlikud olla. Võimaluse korral võiksite ka kasutada ruumi õhupuhastajat, et puhastada õhu kvaliteeti.

Põrandapuhastus

Puhastamine alustub kõigepealt põranda puhastamisega. Erinevatele põrandamaterjalidele sobivad erinevad vahendid. Näiteks võib vaipade puhastamiseks kasutada spetsiaalset uniteraapiat, mille abil on võimalik sügavalt puhastada kogu vaipa. Kõva põranda puhastamiseks on parem kasutada põrandapesumasinaid või moppi ja puhastusvahendit.

Akende ja riiulite puhastamine

Kui oled põranda puhastamise lõpetanud, siis on järgmine etapp akende ja riiulite puhastamine. Peate tegema seda õrnalt ja hoolikalt. Mida saate kasutada? Spetsiaalsed lapid või puhastusained, mida saate tavalises kaupluses osta. Soovitatav on alustada riiulite puhastamisest ning seetõttu jätta aknad pärast, sest tolmu ja mustuse olemasolul võib piisava koguse tugeva päikesevalguse kätte jäädes näha plekke.

Mööbli puhastamine

Selleks, et mööbel oleks pikem kasutusajaga ja puhtam, peate kasutama spetsiaalseid tööriistu ja aineid. Näiteks imevahendid, mida võid leida lemmikkauplusest või isegi apteegist, aitavad mööblile elu pikendada. Pärast puhastust kuivata mööbel kindlasti puhtaks.

Kokkuvõtteks, kuidas koristada tuba

Kui soovid oma kodu korras ja puhtana hoida, siis on tähtis rakendada igapäevaseid koristamise harjumusi. Esineb alati võimaluse, et peate koristuskava igapäevasesse rutiini lisama, et võimaldada professionaalsuse järgi norme teostada. Võtke endale loetelu, mida tuleks koristada, ja rakendage uusi teadmisi ja meetodeid, et oma kodu puhtana hoida. Lõpuks, kui vajate abi või ei ole kindel, kuidas koristada tuba või mida kasutada, on alati võimalik otsida professionaalset koristusteenust.