Nullkulu

Nullkulu

kuidas jahutada tuba?

Kuidas jahutada tuba?

Kui suvi saabub ja õues on mõnusalt soe, siis võib siseruumides kohati olla väga palav. Siin on mõned nõuanded, kuidas jahutada tuba lihtsate meetoditega.

Avatud aknad
Kui väljas on mõnusalt jahe, siis avatud aknast võib tulla väga meeldiv värskendus tuppa. Eriti mõnus on õhtul, kui temperatuur langeb ja väljastpoolt tuleb mõnusalt jahedat õhku.

Jäta uksed lahti
Kui sul on vaja jahutada suuremat tuba, siis võib abi olla uste lahtihoidmisest. Nii saab õhk vabalt liikuda ja jahtuda.

Seadista õhukonditsioneer
Kui sul on kodus õhukonditsioneer, siis seadista see jahedama temperatuuriga. Kui sa töötad kodus, siis sellel ajal võid vabalt tõsta temperatuuri natuke kõrgemale, säästad sellega ka veidi raha. Kui oled kodust eemal, siis võid jätta seadme tööle madalama temperatuuriga.

Ventilaatorid
Kui sul ei ole õhukonditsioneeri, siis võid kasutada ventilaatoreid. Need tagavad õhu ringluse ning aitavad luua meeldiva õhuvoolu. Proovi erinevaid ventilaatorite asetusi, näiteks suunata neid voodi- või diivanile, et tekitada meeldiv õhuvool, mis aitab jahutada tuba.

Päikesevarjud ja kardinad
Kui päikesepaiste kuumust tuppa toob, siis võid kasutada päikesevarje või kardinaid, et vähendada päikesevalguse sissetungi. Kardinaid kasuta kindlasti tumedama värviga, et vähendada päikesevalguse ligitõmbamist, samas kui päikesevarjudest võib abi olla, kui aed asub mõlemal küljel päikesekella.

Jahutusplokid
Kui sul on jätkuvalt liiga palav, siis võid kasutada jahutusplokke. See on suurepärane võimalus kasutada vihmapakke või sügavkülmutatud kotte, mähituna riidest või käterätist. Jahutusplokid tagavad kiire, kuid ajutise jahutuse, mistõttu on see suurepärane viis jahutada tuba.

Too rohelust tuppa
Tee oma kodus roheline ja too tuppa mitmeid taimi. Taimed aitavad õhu kvaliteeti parandada, samas kui mõned neist võivad pakkuda isegi jahutust. Proovi näiteks jasmiini, laimi või aloetaime.

Tõsta elektroonikat eemale
Kui sinu koduseks töötamiseks vaja olevad elektroonikaseadmed eraldada muust majapidamisest ja soojas hoida, siis võid neid tõsta teise tuppa või lükata eemale iseendast.

Vesi ja jääkuubikud
Kui sul on liiga palav, siis võib abiks olla ka vesi ja jääkuubikud. Pange jääkuubikud kaussi või plasttopsidesse ning asetage need tuppa. See aitab õhku jahutada.

LED prožektorid
Kui sul on vaja valgust, siis vali LED prožektorid. Need käivad väiksema voltide läbiva suudmeka kaudu, mistõttu toovad need kaasa palju vähem soojust kui tavalised prožektorid.

Järeldus

Osadel on suvel tõsine probleem koduse temperatuuriga. Selleks, et tagada endale mugav keskkond, jälgi meie kümneid nõuandeid. Nüüd tead, mida teha, kui sulle tundub, et kodu on liiga palav. Kuidas jahutada tuba on lihtne küsimus, millele leidub palju erinevaid vastuseid. Kasuta ergutajaid, eemalda elektroonikaseadmed ja kasuta jahutusplokke, et tagada oma kodule meeldiv temperatuur.