Nullkulu

Nullkulu

kuidas kiiresti terveks saada?

Kuidas kiiresti terveks saada

Tervis on meie elus üks kõige olulisemaid asju. Kui sa oled haige, on raske tunda end hästi ning teha kõiki neid asju, mis tavaliselt rõõmu pakuvad. Seetõttu on väga tähtis võtta aega oma tervise eest hoolitsemiseks ja leida viise, kuidas kiiresti terveks saada. Siin on mõned näpunäited.

Puhka piisavalt

Puhkus on äärmiselt oluline, kui soovid kiiresti terveks saada. Kui oled haige, peab immuunsüsteem võitlema infektsioonide vastu ning selleks on tal vaja palju energiat. Kui sa ei puhka piisavalt, ei saa keha taastuda ning see võib pikemaajalise haiguse korral viia isegi krooniliste terviseprobleemideni.

Proovi magada vähemalt 8 tundi ööpäevas ning võta päeval ka aega, et lõõgastuda. Kõige parem oleks, kui saaksid võtta mõned päevad töölt või koolist vabaks, et oma tervist hoida.

Joo piisavalt vett

Lisaks puhkamisele on oluline ka piisav vedelikutarbimine. Vesi aitab kehal toksiine välja viia ning kui oled haige, siis tuleb seda teha veelgi rohkem.

Proovi juua vähemalt kaheksa klaasi vett päevas, et hoida oma keha hüdreeritud. Vältida tasub aga magusaid jooke ja alkoholi, kuna need võivad organismi veel rohkem kahjustada.

Söö tervislikult

Söök mängib ka terviseprobleemide puhul olulist rolli. Tervislik toit võib aidata organismil infektsioonidega võidelda ning kiiremini taastuda.

Proovi süüa piisavalt puu- ja köögivilju, et saada oma keha jaoks piisaval hulgal toitaineid. Samuti on oluline süüa toitu, mis on rikas valkude ja vitamiinide poolest.

Liigu

Liikumine on tähtis ka haigusperioodil. See võib aidata parandada verevarustust ning tugevdada immuunsüsteemi.

Kui tunned end haigena, siis ei pruugi sul olla energiat jooksmiseks või trenni tegemiseks. Kuid proovi viibida rohkem värskes õhus ning liigelda vähemalt natuke. Kui keha tundub väga nõrk, siis võid proovida joogat või venitusharjutusi.

Võimalusel kasuta looduslikke vahendeid

Looduslikud vahendid võivad sageli toimida paremini kui sünteetilised ravimid. Näiteks võid proovida sidrunimahla või meega teed, et leevendada kurguvalu või köha. Ingveritee on samuti hea abiline võitluses haigustega.

Kui sul esineb liigesevalu või peavalu, siis võid proovida valget paju koorekapsleid. Need sisaldavad looduslikke analgeetikume, mis võivad leevendada valu.

Kokkuvõte

Kiire tervenemine on väga tähtis, et saaksid taas tunda end hästi ning nautida oma igapäevaelu. Tee kõik endast olenev, et toetada oma tervist: puhka piisavalt, joo vett, söö tervislikult, liigu ning kasuta looduslikke vahendeid. Kui aga olukord ei parane või tunned end halvemini, peaksid kindlasti pöörduma arsti poole.