Nullkulu

Nullkulu

kuidas kiiresti kõhust lahti saada?

Kuidas kiiresti kõhust lahti saada

Kõik meist soovivad saada endale kauni ja sale keha, kuid mõnikord on see raske saavutada ja üks enim probleeme tekitav koht on kõht. Kõhurasv on üks keerulisemaid kehaosade rasvkihte, mida on raske kaduma saada. Siin on mõned näpunäited selle kohta, kuidas kiiresti kõhust lahti saada.

Miks on kõhurasv üks raskeimaid rasvkihte kehast kaotada?

Kõhupiirkonnas olev rasv on keeruline, kuna see on seotud meie geenide ja hormoonidega. Lisaks sellele, et kõht rasvast täiesti vabaks saada on aeganõudev, on kaasatud ka muud faktorid. Kõhu rasv kipub enamasti kogunema nendele, kel tõenäoliselt pärilikkuse tõttu rohkem keharasva koguneb. Eriti raske on kõhurasvast vabaneda naistel, sest hormoonide tase võib põhjustada selle, et kõival väikestki kehakaalu lisamisel, see koguneb enamasti kõhule.

Kõhupiirkonnas olev rasv kujutab endast ka suuremat terviseriski kui teistes kehaosades olev rasv. Kõhurasv on otseselt seotud insuliinitundlikkuse muutustega, mis tähendab, et inimestel, kellel on kõhupiirkonnas rasva, on tõenäolisemalt suurem risk saada diabeet.

Kõhurasva kogunemise põhjuseid on palju ning vahel pole tegemist ainult toitumisega. Kuid siiski on olemas viise, kuidas kiiresti kõhust lahti saada.

Kuidas võidelda kõhurasvaga?

Sööge toitu, mis sisaldab kiudaineid

Kiudained aitavad seedetrakti tervena hoida, reguleerides veresuhkru taset ja vähendades näljatunnet. Headele kiudainerikastele toitudele lisamine aitab kaalu vähendada ning kõhurasva kogune- mist vähendada. Heade kiudainerikaste toitude hulka kuuluvad:

– Terveviljad: täisteraleib, -pasta, -riis, -kaer, -oder jne
– Kaunviljad: hernes, oad, läätsed jne.
– Värsked puuviljad: banaan, õun, avokaado, apelsin jne.
– Värsked köögiviljad: brokoli, spinat, salat, paprika, porgand jne.

Vähendage suhkru ja alkoholi tarbimist

Suhkur ja alkohol võivad põhjustada erinevaid terviseprobleeme ning ka käivitada kõhupiirkonnas olevate rasvakoguste kogunemist. Regulaarne ja suurenenud tarbimine võib põhjustada kõhupiirkonna laienemist ja rasva kogunemist, seetõttu tuleks nende tarbimist minimeerida.

Vältige töödeldud toitu

Töödeldud toit sisaldab palju lisatud suhkrut, soola ja säilitusaineid. Need koostisosad võivad halvendada insuliinitundlikkust, suurendada kehakaalu ning põhjustada rasvade kogunemist kõhupiirkonnas. Kui soovite kaalu vähendada ja kõhurasvast vabaneda, on soovitav süüa rohkem tervislikku ja värsket toitu.

Tehke regulaarselt trenni

Kui soovite kõhurasvast vabaneda, on füüsiline aktiivsus väga oluline. Kõhubassein sisaldab palju tugeva- masid lihaseid ning regulaarne treening aitab nende lihaste tugevust tõsta, mis vähendab kõhurasva kogunemist. Enamik kardiotreeningutest aitavad ka kõhust kiiresti lahti saada, nii et üritage mõni päev kiiremini sammuda, jookseda, ujuda või rattaga sõita.

Pidage meeles, et teie magamine mängib rolli

Ebapiisav uni võib tõsta stressihormoonide taset, mis võib põhjustada kehakaalu lisandumist ning peamiselt kõhurasva ladestumist. Optimaalne uni aitab samas vältida stressi, mida võib omandada ka füüsilise koormuse vahepeal.

Kuidas kiiresti kõhust lahti saada – järeldus

Kõhurasvast vabanemine võib olla keeruline, kuna see kipub kogunema kõige kiiremini ja vajab nii insuliinitundlikkuse muutumist, kui ka aktiivset treenimist ning tervisliku toitumise jälgimist.

Millest oleneb, kui kiiresti sa kõhurasvast lahti saad, sõltub enda keha eripärast ning just tehtavatest mistahes muudatustest, oluline on seega ka saboteerimismehhanismid üles leida ja liikuda täpsete plaanidega nende kallale. Seega on kõhu rasvast vabanemine pikaajaline protsess, kuid eduka tulemuse saavutamine selle protsessi ajal on siiski võimalik, kui toitu õigesti ja regulaarselt keha koormatele vastavalt.