Nullkulu

Nullkulu

kuidas kaotada 10 kilo?

Kuidas kaotada 10 kilo?

Kaalu kaotamine on sageli keeruline ja ajakulukas protsess. Kui soovite kaotada 10 kilogrammi, võib see tunduda veelgi raskemana. Kuid teades õigeid viise ja tegutsedes nende järgi saate kaalust alla võtta ja oma eesmärgi saavutada. Selles artiklis tõime välja mitmed näpunäited, kuidas kaotada 10 kilo teadlikult, tervislikult ning püsivalt.

Kõige olulisem tegur kaalu kaotamisel on toitumine. Kaloreid tuleb vähendada ja teha tervislikumad valikud. Aga dieet ei tähenda ranged piirangud. Piirates tarbitavate kalorite hulka – olgu selleks siis maiustustest, jookidest või rasketest toitudest – võite juba märgata kilogrammide languseid. Samas on oluline ka süüa piisavalt, nii et keha saaks vajalikud toitained.

Lisaks toitumisele on oluline ka füüsiline aktiivsus. Juba väiksed muudatused igapäevaelus, nagu näiteks rohkem kõndimine või jalgrattasõit, võivad olla tõhusad kaalu kaotamise vallas. Kui soovite kaalust alla võtta, on ideaalne optimaalne kooslus regulaarsest treeningust ning tervislikust toitumisest. Kui olete selle põhimõtte endale selgeks teinud, siis näete positiivseid tulemusi nii keha kui ka vaimu tasandil.

Näpunäide 1: Tervislik toitumine kaalu kaotamisel

Kõige olulisem märksõna on siin toidu kvaliteet. Olge oma toiduvalikutes valiv, valides pigem tervislikumaid variante. Süüa võib ja tuleks hästi, kuid peate jälgima, et toidu portsjonid ning valikud sobivad teile ja aitavad saavutada kehakaalu kaotust.

Esmalt olge piirangutega, ärge nälgige. Piirav dieet ei toimi tavaliselt pikema aja vältel. Selle asemel tasub keskenduda toidu kvaliteedile, mitte ainult kalorite arvule. Hakake tarbima rohkem köögivilju, puuvilju, teraviljatooteid, lahjaid proteiine ja madala rasvasisaldusega piimatooted.

Hoiduge kõrge kalorsusega toiduainetest nagu koogid, kommid, karastusjoogid ja rasvane toit. Nende asemel proovige valmistada toitu kodus tervislikumatest koostisainetest. Toit peaks olema maitsev, kuid samas ka tervislik.

Oluline on ka vältida näljatunnet või nälgimist. Hoidke vahetegemise ajakava, sööge regulaarselt väiksemaid einestusi päeva jooksul. Kui tunnete end täis ja rahuldatud, siis suurendab see tõenäosust, et jääte oma toiduvalikutes tervislikuma toidu juurde.

Näpunäide 2: Regulaarsed treeningud

Treeninguid tuleks alati sooritada vastavalt oma kehatüübile ja võimekusele. Mõned inimesed taluvad suuremat koormust kui teised. Kuid on universaalsed põhireeglid, mida igaüks peaks järgima.

Aktiivne eluviis on tähtis kaalu kaotamise jaoks oluline. Igaüks võib alustada väikeste muutustega nagu tihedam kõndimine, treppide kasutamine asemel lifti või rattaga tööle ja tagasi liigeldes. See aitab suurendada päevast koguenergia kulu.

Mõõdukad kardiovaskulaarsed harjutused nagu suusatamine, jooksmine või rattasõit, innustavad keha rasva põletama. Ainult iga päev tasub teha 30 minutit, et olla tervislikum ja saavutada kehakaalu kaotus. Tasub kaaluda jõutreeningu lisamist oma rutiini. Suurem lihasmass aitab keha kilogrammide põletamiseks vajalikku energiat kulutada.

Näpunäide 3:  Hoidke ennast motiveerituna ja jätkake eesmärkide seadmist

Kaalu kaotamine ei ole lühiajaline protsess, mistõttu on sageli kerge kaotada motivatsioon ja lõpetada jälitamist. Et suudaksite ka keskenduda pikemaajaliste eesmärkide saavutamisele, on oluline püstitada endale realistlikke eesmärke ja võtta aega nende saavutamiseks. Loogiline on alustada väikeste eesmärkidega, seejärel liikuda suuremate eesmärkide poole.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks, kaalust alla võtmine on realistlik ja saavutatav, aega ning helged soovid. Tervislik toitumine ja treening on kaalulanguse vallas võtmeks, kuid need muudatused ei tohiks olla välistavad. Terve eluviis on oluline ka tervislikus seisukorras. Järgides artiklis mainitud soovitusi, on kaalukaotus võimalik ka algajatele.