Nullkulu

Nullkulu

kuidas kaitsta metalle korrosiooni eest?

Kuidas kaitsta metalle korrosiooni eest

Metallist moodustatakse palju objekte, mis on tuntud oma tugevuse ja kestvuse poolest. Kuid metallide kasutamise pikendamiseks ja nende funktsionaalsuse tagamiseks on vaja teada, kuidas neid kaitsta korrosiooni eest. Oksüdatsioon ehk korrosioon on metalli lagunemine aja jooksul. Korrosiooni peamine põhjus on metallil pidev kokkupuude niiskuse, keemiliste ühendite ja õhuga. Käesolevas artiklis uurime, kuidas metallide korrosiooni vältida ja kaotatud funktsionaalsust taastada.

Metalli korrosiooniliigid:
Korrosiooni saab jagada neljaks liigiks:
1) Uniformne korrosioon ehk pinnakorrosioon. See on kõige tavalisem korrosiooniliik, mille käigus kogu metalli pind on kahjustatud. See esineb reeglina ühtlaselt kõigil pindadel.
2) Galvaaniline korrosioon, mis tekib kahe erineva metalli kokkupuutumise korral. Sellistel juhtudel käituvad metallid oksüdeerimisprotsessis erinevalt, mille tulemusena üks metallist degradeerub ja teine käitub kaitsena.
3) Kihtkorrosioon ehk kohalik korrosioon, mis moodustub metalli piiratud piirkondades. See korrosiooniliik on tingitud metalli vormide ebakorrapärasusest ja kahjustustest.
4) Prao korrosioon, mis tekib nendes metallides, mida on töödeldud ning mis on juba olnud väiksemat sorti kahjustuste all.

Milleks on korrosiooni vältimine oluline:
Korrosioon mõjutab metalli oluliselt ja võib põhjustada selle riknemise. Metalli kahjustus võib põhjustada nii inimeste elusid kui ka märkimisväärseid majanduslikke kahjusid. Seetõttu on ülioluline tagada metallitoodete tõhus kaitse korrosiooni eest.

Kuidas kaitsta metalli korrosiooni eest:
1) Kaitsta metalli kihi koostise ja kvaliteediga. Korrosioonivastased katted toimivad nagu barjäärid, mis kaitsevad metalli korrosiooni eest. Need kattematerjalid võivad olla põhinevad erinevatel ainetel, nagu tsink, PVC, epoksüde jne.
2) Metalli töötlemine galvaanilise katmisega. Sellega kantakse metallidele katmiskiht, mis aitab kaasa nende korrosioonikindluse parandamisele.
3) Metalli töötlemine korrosioonivastase keemilise lahusega. See protseduur aitab kaasa metalli korrosioonikindluse parandamisele.
4) Säilitamistingimuste tähelepanek. Metallitooted peaks hoitama kuivas ja õhutatavas kohas, et vältida niiskuse sattumist metalli kahjustatud piirkondadesse.

Kokkuvõte:
Metallide kaitsmine korrosiooni eest on oluline nii elu kui ka majanduse seisukohast. Erinevad kaitsemeetodid nagu katmine, keemilised lahused ja säilitamistingimustele tähelepanu pööramine annavad häid tulemusi metallitoodete eluea pikenemisel. Seega on väga oluline teada, kuidas kaitsta metalli korrosiooni eest, et vältida metalli lagunemist ja tagada nende pikaajaline kasutamine.