Nullkulu

Nullkulu

kuidas jääda kiiresti magama?

Kuidas jääda kiiresti magama: lihtsad ja tõhusad nipid

Magamatus on levinud probleem, millega enamik meist on elus kokku puutunud. Olgu selle põhjuseks stress, ärevus või lihtsalt halb uni, vähesel magamisel on negatiivne mõju meie füüsilisele ja vaimsele tervisele. Kui soovite teada, kuidas kiiresti magama jääda ning end hästi ja puhanuna tunda, lugege edasi.

Loo endale õige keskkond

Öine uni sõltub suurel määral keskkonnast, kus magate. Luues magamistoas lõõgastava ja mugava õhkkonna, võite märkimisväärselt parandada oma une kvaliteeti. Kindlasti kasutage oma voodiriietuse tundmaõppimist, sest just pehme ja mugav riietus lubab teil lõdvestuda ja unustada kõik päevased mured. Samuti võite kasutada valgustusega seadmeid, nagu näiteks unele suunatud valgused, mis võivad aidata teil kiiremini uinuda.

Kasutage rutiini

Inimestele meeldib rutiin. See annab meile turvatunde ja stabiilsuse. Kui teil on igapäevane harjumus enne magamaminekut valmisolekuks valmistuda, siis on see suurepärane viis magama jäämiseks. Loomulikult tuleb valida klassikalised harjumused nagu näiteks sooja piima, meeldiva muusika kuulamine või jalutuskäik. See aitab kehal võimalikult ruttu jõuda lõõgastuseni.

Treenige regulaarselt

Kui te pole üllatunud, siis on treening suurepärane stressi leevendaja. Regulaarne treenimine aitab kehal end tervislikul viisil pingestada ja parandab und. Kuid proovige seda teha vähemalt 2-3 tundi enne voodisse minekut. Pärast füüsilist tegevust on keha endiselt aktiivne, mis võib unehäireid süvendada. Seetõttu peaks treeningu lõpetamiseks kuluma piisavalt aega, et keha oleks valmis magama minema.

Vältige kofeiini joomist hilisõhtul

Kofeiin on stimulant, mis võib pika aja jooksul takistada teil magama jäämist. Ärge tarbige hilisõhtuseks ajaks kofeiiniga jooke, nagu näiteks kohvi, tee ja koka-koola. Kui juua selliseid jooke, on võimalik, et teil tekib raske magamuse saamine. Alkohol on ka mis tahes vormis stimulant, see võib põhjustada unetust ja uinumisprobleeme.

Tehke lõõgastus- ja hingamisharjutusi

Lõõgastumine ja õige hingamise viis aitavad teil magama jääda. Tehke joogat või meditatsiooni, kui olete näiteks stressis ja rahutu. Harjutage sügavalt hingamist palju ning hingake 4 sekundit alguses ja 10 sekundit lõpuks. Seda võib teha igal ajal ja igas kohas, millal tunnete end rahulikumalt varajases uinumisel.

Tehke vaimne ettevalmistus

Vaimne ettevalmistus on üks parimaid viise une kvaliteedi parandamiseks. Enne magamaminekut mediteerige või lugege midagi, mida armastate. Need võivad aidata leevendada ärevust ning rahustada meeles. Nende kahe meetodite erinevus on nii märkimisväärne, et võite isegi unustada selle, kuidas te lõpuks magama jäite.

Proovige aroomiteraapiat

Aroomiteraapia on tõhus viis lõõgastumiseks ja uinumiseks. Kui olete näiteks kogenud stressirohket päeva, proovige kasutada lavendliõli aroomiteraapiat. Lavendel on tuntud lõõgastava ja rahustava omaduse poolest. Selle kasutamine vähendab ärevuse taset ja soodustab kiiremat uinumist. Võite kasutada ka muid eeterlikke õlisid, mis sobivad teie uneprobleemidega.

Planeerige oma nädalavahetus hästi

Pidage meeles, et nii meie füüsiline kui ka vaimne tervis sõltub suuresti unekvaliteedist ja -ajast. Proovige varajastel nädalavahetustel magada müramisest eemal. Võtke aega, et lõõgastuda ja harjutada mõningaid nendest tehnikatest, et tagada hea une kvaliteet.

Kui järgite neid samme iga päev enne magama minekut, siis on tõenäoline, et parandate oma une kvaliteeti ja sügavust. Samuti võite tunda energiat ja keskendumisvõimet kogu päeva jooksul. Jälgige oma keha reaktsioone ja tehke valik vastavalt sobivamale ravile. Olles ise süüdistaja, võib olla raskem saada rahulikku und. Seetõttu on sama oluline olla füüsiliselt tervislik kui ka vaimselt.