Nullkulu

Nullkulu

kuidas helistada varjatud numbriga?

Kuidas helistada varjatud numbriga

Kas oled kunagi saanud telefonikõne tundmatult numbrilt? Kas see number oli varjatud? Kui jah, siis tõenäoliselt tekkis sul küsimus, kuidas helistada tagasi ja teada saada, kes helistas. Käesolevas artiklis käsitleme, kuidas helistada varjatud numbriga ning millised on selle meetodi piirangud.

Mis on varjatud number?

Varjatud number on telefoninumber, mille puhul ei kuvata kõne vastuvõtjale CID (Caller ID) teavet. CID on teenus, mis võimaldab telefonikõne vastuvõtjal näha väljuvat kõnenumbrit. Kui aga kõne teeb varjatud numbrilt, jääb CID lugemata ja numbrit ei kuvata.

Kuidas helistada tagasi varjatud numbrilt?

Varjatud numbrilt helistajaga uuesti ühenduse saamiseks on vaja kasutada spetsiaalset teenust, mida nimetatakse tagasihelistamislähedaste teenuseks. Selle teenuse abil saadetakse kõne tagasi telefoninumbrile, millele saabus varjatud kõne. Kuid selleks, et tagasihelistamine õnnestuks, peab varjatud kõne vastuvõtja olema selleks teenuseks registreeritud.

Kui oled teenuse kasutaja, siis saad tagasihelistamiseks kasutada antud teenuse koodi. Koodi valik sõltub teenusepakkuja, seega on oluline tutvuda teenuse pakkujate poolt pakutavate valikutega.

Millised on varjatud numbri helistamise piirangud?

Kuigi tagasihelistamislähedased teenused võivad aidata varjatud numbritega ühendust saada, on nende teenuste kasutamisel piirangud. Esiteks võib teenuse kasutamine olla päritoluriigis ebaseaduslik. Kui nii peaks olema, siis on selle kasutamisel õiguslikud tagajärjed.

Teiseks, kui varjatud kõne on tehtud rakendusest, nagu näiteks WhatsApp, siis on raske või võibolla isegi võimatu tagasi helistada. Rakenduste kaudu tehtud kõned ei kuvata CID-s, seega pole tagasihelistamiseks infot, mida kasutada.

Kuidas takistada varjatud numbrilt helistamist?

Kui sa ei soovi varjatud numbritest kõnesid vastu võtta, siis on olemas erinevad meetodid ning süsteemiseaded, mis võivad aidata selle tüüpi kõnesid filtreerida. Siin on mõned näited:

– Lülita sisse nimekirja blokeerimise funktsioon, et blokeerida kohe telefoninumbrid, mis on moodustatud ainult numbritest. See on hea lahendus, kuid ei tööta alati, kuna mõnikord kasutatakse varjatud numbrit, mis moodustatakse tähtedest ja numbritega.
– Teine variant on kõne edastamine ainult teadaolevatele numbritel. See tähendab, et saab keelata kõik kõned, mis pole salves olevate kontaktide poolt.
– Kolmas võimalus on kasutada spetsiaalset rakendust, mis filtreerib ja blokeerib varjatud numbrilt tulevad telefonitõrked. Sellised rakendused on mittetatavad ja neid on võimalik kasutada nii iOS-i, Androidi kui ka teiste opsüsteemide puhul.

Järeldus

Kokkuvõtteks võib öelda, et varjatud numbritega ühenduse saamiseks on olemas erinevaid meetodeid. Kuid peate arvestama, et need meetodid on piirangutega ja pole alati usaldusväärsed. Kui varjatud kõned häirivad teid regulaarselt, siis on parim viis neist hoidumiseks vastav funktsioon välja lülitada või kasutada spetsiaalset rakendust. Samuti on alati hea mõte teavitada ametivõime kahtlastest ja võimalikest pettustest.