Nullkulu

Nullkulu

kuidas heegeldada vaipa?

Kuidas heegeldada vaipa

Vaibad on ilusad kodu kaunistuse elemendid, mis annavad hubasust, soojust ja isikupära. Mõnusa ja pehme vaiba valmistamine varjab ära ruumi ilu puudused ning lisab sinna õdusat tundeõhkkonda. Üks lihtne moodus endale kodus meelepärase vaiba saamiseks on see ise heegeldada. Selles artiklis annamegi sulle põhjapaneva ülevaate, kuidas heegeldada vaipa.

Mis on heegeldamine?

Heegeldamine on tehnika, mille abil kootakse lõngu, soovitud mustri ja konstruktsiooni järgi, kasutades spetsiaalset heegelnõela. Enne alustamist, on oluline valida heegeldusnõel, sobiva suurusega. Heegelduse põhialused on lõnga järjestikune kinnisidega üksteise taha, mille abil moodustub muster. Iga tükk eraldi on nimetatud silmaks. Silmused kootakse ridu järgides, mille abil moodustub heegeldus töö. Vaiba heegeldamisel tuleb kasutada keskmist või suurt nõela, kuna tavaline nõel ei ole piisavalt tugev, et korralikku vaipa valmistada.

Materjalid, mida vajad

Heegeldusnõel, lõng, vaibapõhi. Lõnga valimine on väga oluline, vali sobiva paksusega, mis heegeldusnõelale sobib. Vaibapõhi peab olema tugev, mitte veniv materjal, et see vastu peaks, kui sa sellele vaiba koonid.

Kuidas alustada heegeldamist

Enne alustamist mõõda oma vaibapõhja suurus ning lõika lõng sobivateks pikkusteks. Järgmiseks kinnita üks lõng vaibapõhja külge, siis tee kinniseid silmusi, kuni oled luua piisavalt silmuseid. Seejärel tee rida poolkinniseid silmuseid (kinnise silmusega alles järgmisel real) ja seejärel oleks hea edasi minna kinniste silmustega. Kõige lihtsam mustri moodustamiseks heegeldada rida kinniseid silmuseid ja järgmisel real poolkinniseid, kuni heegeldatud töö on piisavalt suur, et saaks sellel seista.

Vaiba musterdamine

Nüüd oled valmis lisama muster vaibale. Vali muster, mida sa soovid ja sisemine osa hakkad heegeldama vaiba keskelt. Pööra vaip ümber ja alusta muster heegeldamist nii, et kinnised silmused oleksid välises servas ning poolkinnised silmused sees. Ükskõik millist mustrit valid, on oluline meeles pidada, et muster on peegelpiltlik, kui mustri suunad on kummaski ääres vastupidises järjekorras, on ääred ka vastupidises suunas.

Vaiba trimmimine ja lõpetamine

Heegeldades ei lõika töö pidevalt ära, kuna see võib jätta keerukaid ühendusi. Selleks lõpeta tööd rea keskel, jäta lõng õige pikkus, nii et saaksid sellejärgi musterduse ära lõpetada. Nüüd võid käärida lõnga, kuid jälgi, et lõigatu ei oleks liiga lühike, jättes võimaluse töö lahti minna ja lõpetada uuesti. Ja lõpetuseks, lihtsaim viis vaipade tegemisel, on teha paksu lõngaga õmblusnõela abil servad ühesugused. Õmble näppude ja näpitsatega, nii et avad kaovad ning vaip oleks puhas ja korrastatud.

Kokkuvõte

Vaipa kududa on üks lihtne viis kodu kaunistamiseks ja meeldivuse lisamiseks. Heegeldamine sobib hästi algajale, kes pole varem heegeldanud ja kes soovivad lisada oma kodule isikupärastust. Kui lõpetad oma heegeldava põimitud vaiba, pehme ja sammal, mõistad, miks käsitöö on endiselt nii populaarne.