Nullkulu

Nullkulu

kuidas elektrit kokku hoida?

Kuidas Elektrit Kokku Hoida: 10 Näpunäidet koduse elektriarve vähendamiseks

Kodu on püha koht, kus tunneme end turvaliselt, mugavalt ja mõnusalt. Siit leiame lõõgastust ja meelelahutust ning saame koos pere ja sõpradega aega veeta. Kodu on aga ka koht, kus kulub elektrit ja energiat ning see tähendab kõrgemat arvet elektrifirmalt. Kui soovite aga vähendada oma elektriarvet, siis on alljärgnevalt 10 näpunäidet, kuidas elektrit kokku hoida.

Vahetage vanad lambipirnid LED-pirnide vastu. LED-pirnid on võrreldes tavaliste hõõglampidega tunduvalt energiasäästlikumad ning kestavad kauem.

Paigaldage kodusesse elektrisüsteemi liikumisandurid. Liikumisandurid lülitavad tuled automaatselt sisse ja välja, kui keegi liigub valgusallika lähedal.

Kasutage päikesepatareidega laetavaid laualampe ja taskulampe. Need on keskkonnasõbralikud ning aitavad säästa elektrienergiat.

Olge ettevaatlik elektriseadmete kasutamisel. Kui te ei kasuta televiisorit, arvutit, pesumasinat või muud elektrivajadustega seadet, siis lülitage see välja, ärge jätke neid ooterežiimi. See võib nende eluiga pikendada ja säästab teie rahakotti.

Paigaldage valgustid, millega saab reguleerida heledust ja valguse temperatuuri vastavalt vajadusele. Näiteks lõõgastustunde jaoks sobib madalam temperatuur ning töö tegemiseks vajate heledamat valgust.

Vahetage vanad külmkapid ja sügavkülmikud energiasäästlikumate vastu. Tavalised külmikud tarbivad väga palju elektrit, kuid tänapäevased säästukülmikud on kauakestvad ning kulutavad vähem elektrit.

Paigaldage koduse elektrisüsteemi programmeeritavad termostaadid, mis võimaldavad teil reguleerida kütte- ja jahutusseadme temperatuuri vastavalt vajadusele. See võib kokku hoida vähemalt 10% kütte-arvelt.

Investeerige päikesepaneelidesse. See on keskkonnasõbralik viis elektrienergia tootmiseks ning pikemas perspektiivis säästab see raha elektrienergia arvelt.

Vahetage vanad aknad ja uksed energiasäästlikemate vastu. Need aitavad hoida temperatuuri konstantsena ning vähendab maha jahutus- ja küttearveid.

Lõpetuseks, enne kodust lahkumist veenduge alati, et kõik elektriseadmed on välja lülitatud ning seinast lahti ühendatud. See säästab elektrit ning aitab vähendada teie koduseid kulusid.

Kokkuvõtteks, elekti arve vähendamine on lihtne ja võib olla ka lõbus. Järgides neid näpunäiteid, saate mitte ainult säästa elektriarvelt, vaid aitab ka keskkonda hoida ja hooldada ning teeb teie kodu energiasäästlikumaks.