Nullkulu

Nullkulu

kuidas elad hiiumaa?

Kuidas Elada Hiiumaal

Hiiumaa on Eesti saar, mis asub Läänemeres ja on suuruselt teine saar Eestis. Saar on tuntud oma kauni looduse, rikkaliku kultuuripärandi ja unikaalsete traditsioonide poolest. Siin on palju võimalusi nautida suurepärast mereõhku, veesporti, metsajooksu, matkamist ja palju muud. Kuidas siis igapäevaelu Hiiumaal välja näeb ning millised on parimad võimalused siin elamiseks?

Koht ja kogukond

Hiiumaa on eriline koht, kuna siin on säilitatud palju traditsioonilisi vaatemänge, mis on mõnes mõttes ajas peatunud. Siin leidub erinevaid külasid, kus inimesed on loonud kogukonna ja hoiavad üksteist ning oma traditsioone. Üks sellistest külalist on Koguva, mis on tuntud oma mereäärsete majanduslike tegevuste poolest. Koguvas on palju käsitöömaju, muuseume ja hubaseid majutuskohti. Lisaks on saarel veel palju muid traditsioonilisi kogukondi, kus elu on mahedam ja seasõbralikum.

Elamukulud

Hiiumaal võib leida erinevat tüüpi majutust. Tänu asukohale ja haruldasemate elutingimustele, võib hind olla nii kõrge kui madal. Keskmise hinnaga elamispind Hiiumaal on umbes 150 eurot kuus. Kuid kui otsite linnakorterit, siis võib hind olla kõrgem umbes 400 eurot kuus.

Toitlustus ja söögikohad

Hiiumaa on tuntud oma värske kalade, kohaliku mesi, rannakarjamaade lambaliha ja käsitöösoolakala poolest. Siin on palju restorane, kohvikuid ja lihtsaid toidukohti, mis pakuvad saarele iseloomulikku toitu. Kui soovite osta kohalikku toitu, siis on võimalik külastada ka värskete toodete turgu.

Transport

Hiiumaale pääsemine on lihtne. Saarele saate tulla parvlaevadega mandrilt ja Läänemerest. Parvlaeva hind on umbes 16 eurot sõiduauto kohta ja retk pileti hind on 2 eurot. Saarel on ka hea bussiliiklus ning kohalikel on võimalik sõita ka tasuta kiirtranspordiga.

Töö

Hiiumaal on palju väikseid ja keskmise suurusega ettevõtteid. Siin on palju põllumajandust ja kalandusettevõtteid. Lisaks on siin ka mõningaid turismitööstusega seotud ettevõtteid. Kui otsite tööd Hiiumaal, siis on kõige parem suhelda ettevõtetega, mis on juba siin saarel olemas.

Vaba aeg

Hiiumaa on suurepärane koht, kui soovite nautida loodust ja aktiivseid tegevusi. Saar on täis lõputuid matkaradu ja radu jooksmiseks, jalgrattasõitu ja matkamist. Hiiumaal on ka võimalus minna linnulennu- ja purjelennukiga lendama. Lisaks on siin palju kohti, kus saab nautida merevaateid või kalastada kohalike kaluritega. Kui soovite lihtsalt lõõgastuda ja päikest võtta, võite nautida ühte Hiiumaa kuulsaimat randadest, Ristna randa.

Kokkuvõte

Hiiumaa on väga eriline koht, kus saab nautida loodust, rahulikku elu ja head toitu. Siin on traditsioonilised kogukonnad, mis aitavad sul kohaneda ja end tunda nagu kodus. Kui soovite elada ja töötada Hiiumaal, peate olema valmis erinevateks muutusteks ja kohandumisteks, kuid siin on palju võimalusi elamiseks ja töötamiseks.