Nullkulu

Nullkulu

kuidas elad ann wikipedia?

Kuidas elad Ann Wikimedia?

Ann Wikimedia on võrgupaljundusvõrk, mille eesmärk on koguda, hoida ja jagada teavet. Sellel on hulgaliselt projekte, sealhulgas Wikipedia, mis on vaba tsüklopeediaprojekt. Selle projekti abil on igaühel juurdepääs tasuta andmetele mis tahes teemal. Kuidas saab see aga nii tasuta olla, kui tegemist on nii suure andmebaasiga? Artiklis vaatame lähemalt Ann Wikimedia vastupidavust, usaldusväärsust ja nende süsteemi rahastamist.

Ann Wikimedia läbipaistev rahastuskava
Alustame rahastamisest. Kas olete kunagi küsinud endalt, kust pärinevad kogu selle teabe rahastus? Wikimedia Fond ise on mittetulundusühing, mille eesmärk on tasuta teabe jagamine kõigile. Fondi tegevuse rahastavad annetused, nii üksikisikute kui ka ettevõtete poolt. See tähendab, et Wikimedia ei sõltu toetusest valitsuselt ega erafirmadelt ning seetõttu ei ole vaja karta hästi argumenteeritud artiklite või teabe võimalikku tendentslikkust. Rahastuse läbipaistvuse tagamiseks on Wikimedia Fond loonud erinevad töögrupid ning hoiab oma annetajate järelevalve all kogu raha jaotamise protsessi tulemustega.

Ann Wikimedia usaldusväärsus
Kuidas tagatakse Ann Wikimedia usaldusväärsus? Võite endalt küsida, kuidas saab kogu see andmebaas olla usaldusväärne, kui see on kirjutatud tuhandete erinevate kasutajate poolt? Tegelikkuses püüavad kogukonnaliikmetest vabatahtlikud vältida märkimisväärseid vigu ja tagada, et kirjutatud materjalid vastaksid kogukonna kõrgeimatele standarditele. Wikipedia mehhaanika koosneb nii nimetatud autoriteetsetest kasutajatest ehk neist, kes vastutavad kogu sisu kontrollimise ja valvamise eest, kui ka uutest ja vähemtuntud käsitlustest.

Projekti vastupidavus
Ann Wikimedia projekti tugevus tuleneb eelkõige kogukonna jõupingutustest. Kogukonna tugevus seisneb erinevate liikmete teadmistes ja kogemustest ning erinevate projektide panustamisesse, mis on omakorda inspireeriv uue sisu loomisel. Lisaks tagab Wikimedia oma projekti vastupidavuse vastases kaaskonnas võitlemise kaudu, sealhulgas selle vastu, mida nad peavad interneti tsensuuri mõjudeks. Pole üllatav, et Ann Wikimedia on loodud kogukonna jõupingutuste kaudu ja võib säilitada oma tugevuse nende jõupingutuste tulemusena.

Ann Wikimedia on suurepärane võimalus igasuguse teabe kaasamiseks ja kogukonna teadlikkuse tõstmiseks. Unustage platvormid, mis koguvad teavet internetis ja võtavad raha. Wikimedia Fondi tegevus on võimalik ainult tänu inimeste annetustele. Seda rahastatavad kõik, kes ühendavad ennast tasuta teabe jagamise ideoloogiaga.

Kokkuvõte
Kokkuvõttes võime öelda, et Ann Wikimedia on suurepärane ressurss tasuta teabe jagamiseks. See võrgupaigutusvõrgustik tagab oma rahastamise läbipaistvuse, suure usaldusväärsuse ja suure vastupidavuse. Kõik see paneb Ann Wikimedia seisukorda, et hakata üheks suurimaks ja kõige olulisemaks tasuta teabe ressursiks.