Nullkulu

Nullkulu

kuidas ehitada sauna?

Kuidas ehitada sauna

Kes ei armastaks veeta aega mõnusas soojas saunas? Kas olete kunagi mõelnud, kuidas ise oma sauna ehitada? Selles artiklis räägime samm-sammult, kuidas oma unistuste saun luua.

Enne alustamist

Enne kui hakkate ise sauna ehitama, peate olema kindel, et teil on olemas kõik vajalikud dokumendid. Seaduse järgi peate tolku omama projekteerimistingimusi. Kui teil ei ole veel projekteerimistingimusi, peaksite pöörduma kohaliku omavalitsuse poole ja neid taotlema. Samuti peaksite kontrollima, kas teil on kõik vajalikud load. See on oluline, kuna vastasel juhul võib see põhjustada suuri probleeme tulevikus.

Esimene samm – planeerimine

Kui kõik dokumendid on olemas, on aeg alustada planeerimist. Mõelge läbi, milline peaks teie sauna suurus olema ja kui suur peab olema küttevõimsus. Samuti peaksite mõtlema, kui palju inimesi saunas korraga viibib. See aitab teil kindlaks määrata saunakuju ja suuruse.

Teine samm – maa valmistamine

Kui olete otsustanud sauna konstruktsiooni ja suuruse osas, on aeg kaevata maapind. Esmalt tuleks eemaldada kõik taimed ja juured, nii et seejärel töödeldakse aluspinda, et kontrollida, kas kõik on tasane. Muld peaks olema kindlalt pakitud nii, et see ei variseks, kui betoonikiht kõveneb.

Kolmas samm – vundamendi ehitamine

Sauna vundament on väga oluline, et tagada selle stabiilsus ja vastupidavus. Vundament peab olema piisavalt kindel, et kanda kogu saunakonstruktsiooni. Kõigepealt tuleks valada betoonikiht. Selleks on soovitatav võtta ühendust eksperdiga. Betooni optimaalne tugevus peaks olema vähemalt 20 MPa.

Neljas samm – seinakarkassi ehitamine

Karkassi ehitamisel peate valima õige materjali. Soovitatav on kasutada kahte erinevat karkassi tüüpi – puidust ja kergmetallist. Karkassi raam peab olema paigaldatud nii, et see on põhjalikult fikseeritud betoonvundamendile.

Viies samm – riietusruum ja pesuruumi ehitamine

Kui karkass on töödeldud, peaksite ehitama riietusruumi ja pesuruumi. Riietusruumi suurus peab olema piisav, et inimesed saavad seal mugavalt ringi liikuda. Pesuruumi jaoks peate valima sobiva põranda-/seinaisolatsiooni.

Kuues samm – ahju ja veeboileri paigaldamine

Ahju ja veeboileri paigaldamine on väga oluline, et tagada saunas sobiv temperatuur ja rõõmus meeleolu. Ahju valimisel peate arvestama ka sauna suurusega (ruumala m3). Küttekeha peab kindlasti olema piisav, et saavutada soovitud saunatemperatuur. Samuti peaksite paigaldama soojusisolatsiooni. Veeboiler on samuti oluline – selle abil saate hõlpsasti vett soojendada ja seejärel pesemiseks kasutada.

Seitsmes samm – erinevate pindade töötlemine

Pehme kuuma auru loomiseks tuleb aurusauna seinu ja lagi töödelda nii, et õhk piisavalt ringelda saaks. See tähendab, et need peavad olema poorsemad kui riietusruumi sein ja lagi. Loodame, et selle artikli abil olete saanud aimu, mida sauna ehitamine endas kujutab. Lõpuks tuleks kontrollida, kas plaanist kinni peeti..

Kokkuvõtteks

Sauna ehitamine on suur projekt, kuid samal ajal väga lõbus. Kui teil on õige planeerimine ja korralikud materjalid, siis saate oma sauna ehitada ilma suurema probleemita. Peamine on arvestada kohalike seadustega ja konsulteerida vajadusel spetsialistidega. Loodame, et see artikkel osutub teile abiks.