Nullkulu

Nullkulu

kuidas ehitada vundamenti?

Kuidas ehitada vundament – Põhjalik õpetus

Kui sa valmistad ennast ette majaehituseks, üks tähtsamaid ja olulisemaid aspekte on korraliku vundamendi ehitamine. Vundament on maja või hoone alus, mis tagab stabiilsuse, turvalisuse, ja takistab ehitise liiga sügavasse kinnitumist. Selles artiklis räägime, kuidas korralikult ehitada vundament oma kodu ehitamiseks.

Esmalt tuleb leida sobiv vundamendi asukoht. Selleks tuleb läbi viia geoloogiline uuring ning leida kõige sobivam koht. Kui teil puudub selles valdkonnas kogemus, siis pöörduge eksperdi poole.

Seejärel valmistage ette kõik vajalikud materjalid ja tööriistad. Vundamendi ehitamiseks vajalikud materjalid on tsement, liiv ja kruus. Kindlasti veenduge, et teil oleks kõik vajalik olemas, sest t

Järgmise sammuna mõõtke välja vundamendi kõrgus ja sügavus. Need mõõdud vastavad teie majale või hoonele. Võtke arvesse ka kohaliku ehituskoodi nõudeid.

Järgmine samm on kaevata suur auk, kus vundament asetseb. Auk peaks olema piisavalt suur, et teha vajalikud ettevalmistused. Vundament viiakse paika kraanaga.

Seejärel lisage auku kaevatud alale täitematerjal, mis võib koosneda kruusast, liivast ja killustikust. See tagab hea tiheduse ja hoiab vundamenti kinni.

Järgmisena kinnitage vastavalt vajadusele vundamendi armatuurvardad, see on tugevdamiseks. Praegu on sellise seinakonstruktsiooni puhul kõige tavalisem relvastusvõrk, mis on ristkülikukujuline metallist kandekonstruktsioon, kusjuures vertikaalsed ja horisontaalsed elemendid on omavahel seotud.

Seejärel algab vundamendi käsitsi töötlemine. Esialgu on vaja tsemend ja liiv segada põhjalikult, substraadi pind töödelda immutuskihiga, pärast seda tsement-liivseguga valada, tegin seda segu kohe moodustama kihi, mis on ligikaudu 10-15 cm paksune kaalvärskus sõltumatult krundi omadustest ja kandevõimest.

Kui mugandumiskiht on tehtud, on vaja otsekohe sisse kupatasapinnal esimese püstitõstmise kõrgusel asuv näputäis, mille peal näputäis kohe kaetakse tsemendiga. Pärast seda on elemendi paigaldamiseks kaks minutit aega. Kui kuivatatud tsemendi pealispinda ilmub, on vaja seda kerge lööbisega nuiaga piitsutada ja vajadusel lahustada tsemendivett.

Jätke vundament kuivama, see võtab aega umbes paar nädalat. Olge pidevalt valmis kontrollima selle kvaliteeti.

Lõpuks kontrollige, kas vundament on õigesti paigutatud ning kas see vastab kohalikele ehituskoodidele ja nõuetele.

Kokkuvõtteks: korraliku vundamendi ehitamine on üks kõige olulisemaid aspekte majade ja hoonete ehitamisel. Suurimate ekspertide jaoks võib vundamendi ehitamine tunduda lihtne, kuid see on tegelikult keeruline töö, millel on palju erinevaid nüansse. Kui teil puudub kogemus vundamendi ehitamisel, pöörduge spetsialisti poole, kes aitab teil kohapeal kõiki vajalikke ettevalmistusi teha ja tagab, et teie uus kodu oleks stabiilne ja kindel.