Nullkulu

Nullkulu

kuidas ehitada kiviaeda?

Kuidas ehitada kiviaeda

Kiviaiad on tugevad ja vastupidavad ehitised, mis ei vaja pidevat hooldust. Need on ilusad ja lisavad aeda stiili. Kiviaiad on ka keskkonnasõbralikud, kuna need ei tekita prügi ega saasta keskkonda.

Kui soovid ise ehitada kiviaeda, siis järgi meie juhiseid.

Alustajale kiviaiaehitajale soovitame valida kergehoidistusega kiviaed, mille rajamine ei nõua suuri eelteadmisi.

Esimene samm on planeerida kiviaia asukoht. See võib olla kas aia piiriks või selleks, et eraldada taimerühmi. Kiviaia valimisel arvesta aia stiili ja taimede värvidega. Kui soovid kõrgemat aeda, siis vali suuremad kivid.

Teine samm on koppida kraav, mille laius ja sügavus sõltub kiviaia kõrgusest. Kõrgem kiviaed vajab sügavamat kraavi. Ära unusta kraavi põhja katta killustikuga. See tagab hea drenaaži ja õhu liikumise.

Kolmas samm on paigutada kivid kraavi. Vali võimalikult kohandatud kivid. Aseta kivid kraavi nii, et need oleksid tihedalt koos. Kasuta ka taseme mõõtmist, et kivid oleksid vertikaalselt ja horisontaalselt õiged.

Neljas samm on kivide paigutamine mulla tasemele. See tagab, et kiviaed on stabiilne. Kasuta kivi põhjas killustikku.

Viiendas sammus võid paigaldada kivi aetoe, mis stabiilselt kiviaia kinnitab. Sobivat puidust aetoe valida pole raske, kuid puidumatid peavad olema kinnitatud metallist klambritega, et need pika aja jooksul välja ei roosteks.

Kui sulle meeldib rohkem kaasaegne kiviaed, on valida palju erinevaid lahendusi – näiteks võid kasutada erinevaid kivimustreid või lisada valgustuse.

Kivimüüri ehitus on lihtne, kuid aeganõudev töö. Kuid kui võtad aega ja jälgid juhiseid, saad kauni ja vastupidava aia, mis rõõmustab silma aastaid.

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et kiviaiad on kaunid ja vastupidavad. Nende rajamine nõuab küll aega ja vaeva, kuid tulemus on seda väärt. Loodame, et meie juhised aitasid sind oma kiviaeda ehitada. Edu!