Nullkulu

Nullkulu

kuidas asutada osaühingut?

Kuidas asutada osaühingut

Tervitused kõigile, kes soovivad alustada oma ettevõtmist Eesti Vabariigis! Kui olete juba otsustanud, et soovite asutada oma osaühingu (OÜ) Eestis, siis olete õiges kohas. Selles artiklis räägin ma põhjalikult, mida peaksite teadma enne OÜ asutamist ja kuidas seda teha.

Äriplaani koostamine

Enne OÜ asutamist on soovitatav koostada äriplaan. Äriplaani eesmärk on anda ülevaade ettevõtte toimimisest ja potentsiaalsest kasumlikkusest. Äriplaan võib olla lihtne ja sisaldada vaid põhiteavet, kuid see on siiski vajalik, et määrata kindlaks ettevõtte eesmärgid ja teha kindlaks, kas idee on elujõuline. Äriplaani loomine võib olla ajakulukas, kuid see aitab teil kindlaks teha, kas olete valmis oma idee realiseerima.

Asutaja(d)

OÜ võib olla asutatud ühe füüsilise või juriidilise isiku poolt. Asutamiseks peate valima ettevõtte ühe või mitu asutajat. Asutajad võivad olla Eesti või välismaa kodanikud, samuti juriidilised isikud. Asutamiseks on vaja esitada asutajate isikuandmed ja allkirjad.

Dokumentide ettevalmistamine

OÜ asutamiseks on vaja ette valmistada mitmeid dokumente. Kõigepealt tuleb koostada asutamisleping, milles on määratletud OÜ nimi, asukoht, tegevusala, asutajad, osakapital ja osade jaotus. Seejärel tuleb asutada pangakonto, mida kasutatakse osakapitali maksmiseks. Pärast pangakonto loomist tuleb maksta vähemalt 50% osakapitalist. Seejärel esitatakse äriregistrile asutamisavaldus koos vajalike dokumentidega.

Kulu

Asutamiskulud võivad kaasa tuua märkimisväärse summa, mis sõltub asutamise meetodist ja dokumentide ettevalmistamisest. Arvestada tuleb notaritasude, riigilõivude ja panga kuludega. Üldiselt asutamiskulud ulatuvad umbes 200-300 euro ulatusse.

Üksikasjad

OÜ-d saab asutada veebis ja see võib võtta aega umbes 1-3 tööpäeva. OÜ asutamine võtab aega, otsustavaks faktoriks on panga positiivne otsus pangakonto loomise kohta. Kui pangakonto ei saa avada või kõik vajalikud dokumendid pole esitatud, võib see viivitada asutamisprotsessi.

Kokkuvõttes, kui soovite asutada oma OÜ Eestis, on oluline koostada ettevõtte äriplaan, valida asutajad, ette valmistada nõutavad dokumendid ja arvestada asutamiskuludega. OÜ asutamise protsess võib olla keeruline, kuid selles artiklis räägitud nõuanded peaksid aitama teil oma ettevõtmist alustada. Soovin teile õnne!