Nullkulu

Nullkulu

kuidas arvestada maksuvaba tulu?

Kuidas arvestada maksuvaba tulu

Maksuvaba tulu on summa, millelt maksumaksja ei pea maksma tulumaksu. See on iga maksupalga saaja unistus. Loomulikult on vaja teada, kuidas maksuvaba tulu arvutatakse, millised on selle piirmäärad ja kuidas seda deklareerida.

Käesolevas artiklis seletame teile kõik, mida peate teadma maksuvaba tulu kohta. Peame selgelt meeles pidama, et see informatsioon on mõeldud ainult informatiivseks ja tal ei ole soovituslikku iseloomu.

Mis on maksuvaba tulu?

Maksuvaba tulu on summa, millelt maksukohustuslasest füüsiline isik ei pea maksma tulumaksu. See on igasugune sissetulek, mida saab maksuvabalt saada. Peamised näited maksuvaba tulu saamise allikatest on madalapalgalised, pensionärid ja lastevanemad.

Kuidas arvutada maksuvaba tulu?

Maksuvaba tulu piirmäär sõltub teie sissetuleku tasemest ja oleneb teie pere tulumaksuvaba miinimumi suurusest. Selle summa leidmiseks tuleb arvutada oma maksuvaba tulu määr. Maksuvaba tulu määr sõltub ka inimese bruto aastasissetulekust. Aasta lõpus deklareerida tuleb oma tulude kohta käivad andmed, et teada saada, kas olete ületanud maksuvaba tulu piirmäära.

Maksuvaba tulu arvutamiseks tuleb järgida järgmisi samme.

Arvutage oma tulude brutosumma, mis koosneb palgast, investeerimistuludest, välismaal töötamisest saadud tuludest jne.

Arvutage oma tulude netosumma, mis viitab teie tuludest maha läinud maksudele.

Täpsustage oma aastased kulutused ja maksud.

Määrake pere tulumaksuvaba miinimum, mis sõltub mõlema abikaasa tuludest. See peaks olema teada, kui abikaasad juba deklareerivad mõlemad oma tulusid. Kui üks abikaasadest ei tööta, siis arvutatakse tema kasutada olevat maksuvaba tulu poole.

Määrake oma tulumaksukohustus, mida saab teha veebipõhiselt maksu- ja tolliameti kalkulaatoriga.

Kuidas arvestada maksuvaba tulu pensionäridele?

Pensionärile makstava maksuvaba tulu arvutamiseks tuleb järgida samme, kuid ühes erinevuses. Pensionäride puhul tuleb kindlasti teada eelnevat aastat. Pensionär peab deklareerima oma pensionisissetuleku ning arvutama soodustusi ja kulutusi. Pensionär saab ka kasutada pensionäride maksude kalkulaatorit, et teada saada, kui palju on maksuvaba tulu.

Kuidas arvestada maksuvaba tulu lastevanematele?

Laste kasvatamise tegemise võimalus on lastevanematele andnud õiguse saada maksuvaba tulu. See võimalus on mõeldud laste sotsiaalsete tingimuste paranemiseks. Lapse lisandumine või käivitamine mõjutab otseselt maksuvaba tulu summat.

Maksuvaba tulu arvutamiseks lastevanematele tuleb järgida samme.

Arvutage oma brutosissetulek, võttes arvesse teie palgatulu, investeerimistulu, välismaal teenitud tulu, kulutusi ja muid sarnaseid summasid.

Arvutage oma tulude netosumma, mis peegeldab teie sissetulekust lahutatud maksusummasid.

Arvutage oma kulutused ja maksud.

Arvutage oma aastane tulu.

Määrake oma abikaasa / partneri aastatulu.

Määrake ühiselt teie pere tulumaksuvaba miinimum. Kui teie partner ei tööta ega teeni palka, siis võib ta kasutada kasutamata jäänud tulumaksuvaba miinimumi poole.

Kokkuvõtteks võib öelda, et maksuvaba tulu on tore ja kasulik kasu kõigile neile, kes soovivad mõne lisaeelise saada. Kuid arvestama peab ka sellega, et maksuvaba tulu arvutamine on küllaltki keeruline teema, millele tuleb pöörata piisavalt tähelepanu. Olge informeeritud ja deklareerige oma maksud õigesti. Te ettevõtjana võite kasutada ka professionaalset tarkvara, et aidata teil oma maksuvaba tulu kulutusi modifitseerida.