Nullkulu

Nullkulu

kuidas allkirjastada dokumenti id kaardiga?

Kuidas allkirjastada dokumenti ID-kaardiga

Allkirjastamine on üks tähtsamaid toiminguid, mida me igapäevaelus teeme. Allkirjadega kinnitame enda nõusolekut ja kohustusi. See on kohustuslik, kui soovite midagi ametlikult ja seaduslikult tõestada. Kuid paari aasta taguse ajaga võrreldes on allkirjastamise protsess nüüd palju lihtsam tänu ID-kaardile.

Kui olete oma ID-kaardi taotlenud, siis teate hästi, et see on Eestis üks kõige olulisemaid dokumente. ID-kaardiga saate teha palju asju, sealhulgas allkirjastada dokumente. Selles artiklis õpime, kuidas allkirjastada dokumenti ID-kaardiga ja miks see on nii oluline.

Miks allkirjastamine ID-kaardiga on oluline

Allkirjastamine ID-kaardiga on käepärane ja mugav viis tagada dokumentide autentsus ja tõsidus. Tavaliselt kasutasime allkirjastamiseks bolle, kuid see meetod muutus ajaga raskemaks ja bürokraatlikumaks. Bolle kasutamine on muutunud aegunud ja ebapraktiliseks, eriti digitaalses ajastus.

Allkirjastamine ID-kaardiga tähendab, et teie allkirjastatav dokument muudetakse elektrooniliseks tõendiks ja on saadaval internetis. Elektrooniliselt tõendatud dokumente saab vaadata ja kinnitada mitmel platvormil, sest need on kättesaadavad internetis. See muudab teie dokumendi hõlpsamaks ja lihtsamaks jagamiseks teie kolleegide, perekonna või äripartneritega.

Kuidas kasutada ID-kaarti allkirjastamiseks

Allkirjastamiseks on vaja kahte asja: ID-kaarti ja arvutit. Selleks, et ID-kaart toimiks korralikult allkirjastamiseks, on vaja selle jaoks sertifikaati. Sertifikaat kinnitab, et olete dokumendi omanik ja et ID-kaart töötab õigesti.

ID-kaardi kasutamiseks allkirjastamiseks on mitmeid meetodeid. Siin on sammud, kuidas ID-kaardiga allkirjastamisele juurde pääseda:

Paigaldage arvutisse ID-kaardi lugeja tarkvara ja ID-kaardi tarkvara.

Avage dokument, mida soovite allkirjastada. Kui dokument pole veel elektrooniline, saate selleks kasutada skannerit või fotokaamerat.

Leidke dokumendi allkirjastamise funktsioon detsentraliseeritud allkirjastamise teenuses. Teenus, milles saate oma dokumenti allkirjastada, sõltub sellest, mis dokumendiga tegemist on ja kus see on salvestatud.

Sisestage ID-kaart lugejasse ja kinnitage PIN-koodi abil, et olete dokumendi omanik.

Dokumendi andmete automaatne lugemine algab ning tuvastatakse allkirjastamistingimused.

Kinnitage oma allkirja lubamine ja järgige ID kaardi kasutamise juhiseid.

Kui olete dokumendi allkirjastaja, siis lisage enda andmed ning dokument on allkirjastatud.

Kokkuvõte

Allkirjastamine on väga tähtis osa meie igapäevaelust. Allkirjaga kinnitame meie nõusolekut ja kohustusi. Allkirjastamine ID-kaardiga on palju turvalisem ja lihtsam, kui paberil allkirjastamine. ID-kaartidel on selleks vajalik sertifikaat ja allkirjastamine toimub lihtsasti internetis. Tehniline raamistik on tagatud ning allkirjastamine toimib lihtsasti.

Kasutades neid samme ja teenuseid, saate oma dokumendile lisada lihtsalt elektroonilise allkirja. ID-kaardiga allkirjastamine on tulevik ja ka praktiline lahendus, mis võimaldab teil tõhusamalt toimida igapäevaelus.