Nullkulu

Nullkulu

kuidas alandada vererõhku?

Kuidas alandada vererõhku?

Vererõhu alandamine on oluline tervisetegur, mida võiksime kõik tähelepanu pöörata. Tavaline vererõhk peaks olema umbes 120 / 80 mmHg, kõrgem rõhk võib aga olla tõsised tervisega seotud probleemid. Vererõhu alandamise meetodid on paljud, sama oluline kui ravimite võtmine, on ka elustiilide muutmine.

Võimalikud riskifaktorid ja sümptomid

Enne probleemide lahendamist on hädavajalik mõista, mis põhjustab probleemi. Mida rohkem teate probleemi juuri, seda lihtsam on leida sellele ka lahendusi.

Selleks tuleks perioodiliselt mõõta vererõhku ja jälgida seda. Kõige sagedasemad sümptomid, mis viitavad probleemile, on näiteks peavalud, pearinglus ja ebameeldiv rõhk peas.

Riskifaktorid võivad olla suitsetamine, vähene liikumine, kõrge vererõhk pereliikmetel, halb toitumine, stressi mõju.

Tervislik toitumine

Kui olete kehvasti toitunud, tuleb alustada dieedi muutmisest, sest õige toitumine aitab alandada vererõhku. Sööge toite, mis vähendavad vererõhku. Näiteks kalad, seemned, puuviljad, köögiviljad ja teraviljad. Peate kõrvaldama ebatervislikud toidud, mis raskendavad olukorda. Jälgige oma soola tarbimist, vältige kiirtoitu, säilitusaineid ja maiustusi. Tervislik toitumine võib aidata ka teiste terviseprobleemide ennetamisel.

Liikuge rohkem

Kõige lihtsam viis vererõhu langetamiseks on füüsiline koormus. Jalutuskäik igapäevaelus võib pakkuda asendamatu abi ja kui sport sobib, proovige regulaarselt joosta või ujuda. Kui keha on hästi treenitud, toimub vereringe hõlpsamalt, südame töö on lihtsam ja kaudselt võib olla kasulik ka inimeste meelele.

Vältige stressi

Stress on tänapäeval kõikjal ja võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme. Südame ja veresoonte tervise jaoks on vaja püüda stressivabalt elada. Leidke oma viis stressi vältimiseks. Süvenemine loodusesse, jooga, lõdvestusharjutused, hingamisteadmised või meelelahutus – need on vaid mõned võimalused, mis võivad aidata.

Tervislikud harjumused

Suitsetamine ja alkoholi tarbimine on tervisele kahjulikud ja võivad mõjutada vererõhku. Seetõttu on soovitav vähendada või täielikult loobuda tavapärastest halbadest harjumustest. Tervislikud harjumused võivad aidata keha toimimist hästi hoida ja võidelda paljude terviseprobleemidega.

Lõpuks…

Püüdke hoida oma keha võimalikult tervena, järgides ülalmainitud samme. Eelkõige aga tuleks nõu pidada arstiga, kes võib anda sobiva ravi ja lisateavet probleemide lahendamiseks. Vererõhu alandamine on oluline ja võib palju terviseprobleeme ennetada.