Nullkulu

Nullkulu

kui palju varem saab ülevaatust teha?

Kui palju varem saab ülevaatust teha?

Autoomanikena teame hästi, et meie sõiduk peab läbima regulaarse tehnilise ülevaatuse, et tagada selle ohutus ja nõuetekohane töö. Kuid millal on õige aeg ülevaatuseks tulla? Kas on mingeid nõudeid, kuidas ja millal seda teha saab?

Selles artiklis uurime kõiki ülevaatusega seotud küsimusi, nagu seda, millal saab ülevaatust teha, millised on ülevaatuse nõuded ja mis võib juhtuda, kui me neid ignoreerime.

Millal saab ülevaatust teha?

Esmalt uurime ülevaatuse ajastust ja millal me saame seda teha. Ülevaatus tuleb läbi viia regulaarselt vastavalt auto registreerimistunnistusel märgitud ajakavale. Seadus näeb ette, et sõiduk peab ülevaatusele minema hiljemalt 4 aastat pärast seda, kui see on esmakordselt kasutusele võetud ja siis igal kahe aasta tagant.

Kuid on ka teatud erinevusi sõltuvalt sõiduki liigist. Näiteks peavad kaubikud ja bussid ülevaatusele minema igal aastal, kui need on 10 aastat või vanemad. Samuti peavad sõidukid, mis töötavad avalikus sektoris (näiteks takso või ohvitsere vedavad autod), ülevaatusele minema igal aastal.

Kõiki neid olemasolevaid ülevaatuse nõudeid kontrollitakse auto registreerimistunnistusel, mistõttu on alati soovitatav seda dokumenti regulaarselt kontrollida ning jälgida ülevaatuse ajastust.

Millised on ülevaatuse nõuded?

Kui oleme selgitanud, millal saab ülevaatust teha, uurime järgmist olulist küsimust – mis on ülevaatuse nõuded ja mida me peaksime ette valmistama?

Esimene samm on põhjalik ülevaatus sõiduki kõigi oluliste osade, nagu pidurite, rehvide, valgustite, ohutusvarustuse, kere ja ülemineku, läbiviimine. Kui kõik need osad vastavad kehtivatele eeskirjadele ja on heas korras, on tõenäoline, et sõiduk läbib ülevaatuse probleemideta.

Kui aga mõni osa on kahjustatud või parandamist vajab, tuleb see enne ülevaatust parandada. Sellisel juhul tuleb sõiduk uuesti ülevaatusele tuua pärast nende probleemide parandamist.

Mida võib juhtuda, kui me ülevaatust ignoreerime?

Loodetavasti olete nüüd paremini teadlik sellest, millal saab ülevaatust teha ja millised on selle nõuded. Aga mis juhtub, kui me ignoreerime ülevaatuse nõuet ja ei too oma sõidukit õigeaegselt ülevaatusele?

Noh, esmalt saame oodata politsei trahvinõuet, kuna sõiduk peab alati olema ülevaatusega ühilduv. Kui sõiduk pole ülevaatuse nõuetele vastav, võib juht saada rahatrahvi.

Teisest küljest võib sõiduki ohutus ja töövõime olla ohus. Kui sõidukil on ohtlikud tehnilised probleemid, võib see põhjustada õnnetusi ja lausa surmajuhtumeid.

Kokkuvõttes

Loodame, et olete nüüd paremini teadlikud ülevaatuse ajast ja nõuetest. Kuigi see võib tunduda tülikas kohustus, on see siiski vajalik, et tagada sõiduki ohutus ja hea töövõime. Ärge unustage, et kõik need nõuded on kehtestatud meie kõigi heaoluks ning sõiduki jaoks parim on alati läbida regulaarsed ülevaatused vastavalt seaduses kehtestatud ajakavale.