Nullkulu

Nullkulu

kui palju on maailmas riike?

Kui Palju On Maailmas Riike?

Kui keegi küsib sinult, kui palju on maailmas riike, siis enamik inimesi arvab, et neid on umbes 200. Kuid see pole tegelikult täpne arv. Tegelikult ei ole täpset arvu, kuna see sõltub sellest, kuidas sa arvad, mis moodustab riigi.

ÜRO liikmesriigid

Kõige tavalisem viis riikide arvutamiseks on ÜRO liikmesriigid. Hetkel on ÜRO-l 193 liiget. Kuid on veel mitmeid tuntud territooriumeid, mis pole veel tunnustatud ÜRO liikmetena. Need hõlmavad näiteks Palestiina, Kosovo ja Taiwanit.

ÜRO-ga liitumine pole aga nii lihtne. Riigid peavad läbima rangelt reguleeritud protsessi, et saada ÜRO liikmeks. Kõigepealt peab riik saama ÜRO julgeolekunõukogu heakskiidu, mis omakorda annab heakskiidu ÜRO Peaassambleele. Seejärel peab Peaassamblee riigi vastu võtma kahekolmandikulise häälteenamusega.

ÜRO liikmesriigid hõlmavad Kesk- ja Lõuna-Ameerikat ning Lääne-Euroopat, Aafrikat, Lähis-Ida ja Aasia mandrit.

Teised riigid

Kuigi paljud inimesed arvavad, et riigid on peamiselt poliitilise olemusega, on siiski ka teisi viise, kuidas neid vaadelda. Mõned inimesed loevad riikide hulka ka territoriaalkogukonnad, mis pole veel ametlikult sõltumatuid riike.

Lisaks on saari kogukondi nagu Kokos (Austraalia), millel on oma rahvuslipp, kuid siiski on Austraalia osa, ja mida Austraalia loeb oma territooriumina. See võib olla vaid üks näide paljudest.

Teised riigid hõlmavad Briti ülemeremaad, nii suveräänseid kui ka mittesuveräänseid, mis hõlmavad üle kümne saare. Kuigi need said iseseisvuse staatuses, on need siiski jätkuvalt millegi suhtes sõltuvad riigi haldusest.

Lisaks on olemas mikronatsioonid, mis pole tunnustatud ÜRO-poolsete riikidena. Mikronatsioonid on inimeste loodud, et saavutada poliitilisi eesmärke, nagu eraldumine teatud riigist. Mikronatsioone leidub kogu maailmas ja neid on väga erinevaid.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes, kui rääkida sellest, kui palju on maailmas riike, sõltub see sellest, kuidas institutsioonid neid määratlevad ja kuidas maailm neid tunneb. ÜRO-liikmetest koosnevad riigid on arvult 193, kuid on olemas ka mitmeid territoriaalkogukondi ja mikronatsioone, mis sõltuvad sellest, kuidas riiki määratletakse.