Nullkulu

Nullkulu

kui palju mulda kasvuhoonesse?

Kui palju mulda kasvuhoonesse vaja on?

Kui olete algaja aednik, siis võib olla keeruline mõista, kui palju mulda vajate oma kasvuhoonesse. Vastus sõltub suuresti teie taimede tüübist ja nende kasvuvajadustest. Selles artiklis räägime sellest, kui palju mulda on vaja eri tüüpi taimede jaoks.

Alustuseks on oluline mõista, et kasvuhoones kasvavate taimede jaoks on väga oluline hea muld. Ideaalis võiks see olla kerge, niiske ja hästi kuivendatud. Samuti peaks see sisaldama palju orgaanilist ainet ja toitaineid. Kuid kui palju mulda on vaja?

Kui palju mulda on vaja lillede jaoks?

Kui teie kasvuhoone on mõeldud lillede kasvatamiseks, siis tuleb mulda lisada vähemalt 30-40 cm kõrguseni. Seda seetõttu, et lilled on tavaliselt pinnapealsed ja nende juured levivad laiale. See on eriti oluline, kui istutate suuri lillekaste.

Kui palju mulda on vaja köögiviljade jaoks?

Köögiviljade jaoks on vaja veidi rohkem mulda. Kindlasti tahate, et teie köögiviljad saaksid piisava toitainete hulga ja oleksid hästi juurdunud. Soovitatav on kasutada mulda vähemalt 45-60 cm kõrguseni. See tagab, et juured saavad piisavalt ruumi ja et taimedel on piisavalt toitaineid.

Kui palju mulda on vaja puuviljade jaoks?

Puuviljade jaoks on vaja veelgi rohkem mulda. See on vajalik, sest puuviljapuude juured vajavad rohkem ruumi ja toitaineid. Soovitatav on kasutada mulda vähemalt 75-90 cm kõrguseni. Kui teil on suured puud, võib olla vaja isegi rohkem mulda.

Kokkuvõte

Kasvuhoone kasutamiseks on vaja piisavat kogust head mulda. Kui palju mulda on vaja, sõltub suuresti teie taimede tüübist ja nende kasvuvajadustest. Kui aga soovite, et teie taimed oleksid terved ja hästi kasvanud, hankige endale piisav kogus mulda vastavalt taimede tüübile – lillede jaoks vähemalt 30-40 cm, köögiviljade jaoks 45-60 cm ja puuviljade jaoks vähemalt 75-90 cm.

Aasta ringi on vaja teha lisaks mulda taimeasemete hooldust ja näpitsaid, kuid alati saab oma metsaaias lehekõdus aiatöödega tegelda. Head aiatööd ja kogemuste jagamist kõigile aiandushuvilistele!