Nullkulu

Nullkulu

kui paanikahoog ründab?

Kui Paanikahoog Ründab: Kuidas Hallata Sellist Olukorda

Paanikahoog on kiiresti mööduv ärevuse ja hirmu tunne, mis võib inimesele tekitada äärmist ebamugavust. Seda tunnet on raske kontrollida ja see võib juhtuda igal ajal ja igal pool. Kui koged paanikahoogu, siis on oluline jääda rahulikuks ja leida võimalusi, kuidas seda maandada.

Ennekõike on oluline paanikahoo nähtude tundmine: kihelemine või surin kehas, higistamine, kiire pulss, õhupuudus või raskendatud hingamine, ja ärevus. Need sümptomid on tugevalt seotud paanikahoo tundemärkidega.

Kui paanikahoo tunne tabab, siis on oluline leida sobiv koht ja hetk, kus saad endale aega anda ning rahuneda. Soovitav on endale meenutada hingamistehnikaid, mis on lõõgastavad ja aitavad rahuneda. Sügaval sissehingamisel ja aeglasel väljahingamisel on rahustav toime.

Paanikahoo tagajärjel võib ilmneda ka ärevushäire. Ärevushäire korral kogeb inimene tugevat ärevust, mis takistab igapäevategevusi, sh tööd, suhtlemist ja harrastusi. See takistab tavapärast toimetulekut ja võib mõjutada ka füüsilist tervist.

Paanikahood on üldjuhul psühholoogilise iseloomuga. Seetõttu soovitatakse abi otsida psühholoogilt, kes tegeleb paanikahäire ravimisega. Ravi sisaldab nõustamist ja mõnel juhul ka ravimite kasutamist.

Lisaks professionaalsele abile on oluline ka enda tervisliku seisundi hoidmine. Kui keha on terve, siis on ka vaim tugevam ja vastupidavam. Tervislik toitumine ja regulaarne liikumine mõjutavad positiivselt nii vaimset kui ka füüsilist tervist.

Kui paanikahoog tabab ootamatult, siis on oluline jääda rahulikuks ja leida sobiv koht, kus saab endale aega anda ning hingamistehnikaid kasutada. Kui sümptomid ei taandu pikema aja jooksul, siis tuleb otsida professionaalset abi.

Loomulikult on oluline ka oma igapäevase eluga tegeleda ning mitte lasta paanikahäirel takistada tavapäraseid toimetusi ja elu. Tuleb võtta seda rahulikult ja endale aega anda, et paanikahoogude tagajärjel invaliidistuda ei tuleks.

Kokkuvõte

Paanikahood on kiiresti mööduvad, ent ebamugavad. Tuleb jääda rahulikuks ja leida sobiv koht, kus saab end rahustada. Hingamistehnikad on abiks ja vajadusel tuleb otsida professionaalset psühholoogilist abi. Keha ja vaimu tervis on üldjuhul tihedalt seotud, mistõttu on oluline tervislik toitumine ja liikumine. Loodetavasti aitab see artikkel edasi jõuda ning leevendada paanikahäire üleastumist.