Nullkulu

Nullkulu

kui kurk on valus?

Kui kurk on valus

Kui kurk on valus, on sageli tegemist külmetushaigusega. Külmetushaiguse korral on kurk sageli valus, justkui oleks selles midagi kinni jäänud. Selle põhjuseks on enamikul juhtudel külmetushaiguse tekitaja, mis on enamikul juhtudel viirus. Viiruslik kurguvalu on väga levinud ja kulgeb sageli leebemalt kui bakteriaalne kurguvalu.

Kuidas eristada viiruslikku ja bakteriaalset kurguvalu?

Viiruslik kurguvalu kestab tavaliselt kuni nädal aega ja sellega kaasnevad külmetusnähud, nagu nohu, köha ja palavik. Bakteriaalse kurguvalu korral on sümptomid tavaliselt tugevamad ja kestavad kauem. Nad võivad sisaldada kurguvalu, palavikku, mandlite turset ja väsimust. Kui teil on kurguvalu ja olete nende sümptomite suhtes mures, pöörduge kindlasti arsti poole.

Mida saab teha kurguvalu ravimiseks?

Enamikul juhtudel võib kurguvalu leevendamiseks kasutada mitmesuguseid koduseid ravimeid. Need hõlmavad järgmist:

Soe vesi sidruni ja mee lisamisega. Sidruni happesus võib aidata leevendada kurguvalu, samal ajal kui mesi võib toimida loodusliku antibiootikumina.

Loputage sooja soolase veega. Soola lisamine võib aidata vähendada põletikku ja valu.

Nõrgenda seedetrakti. Jookide, nagu tee ja supp, joomine võib aidata vähendada põletikku ja valu, samal ajal kui need pakuvad ka niiskust, mis aitab hoida kõri märjana.

Kasutage Äärekivike (angervaks) põhiseid ravimeid. Angervaks sisaldab looduslikke antibiootikume ja võib aidata leevendada valu.

Vältige suitsetamist ja alkoholi tarbimist. Suitsetamine ja alkoholi tarbimine võivad ärritada kurguvalu ja teha olukorra hullemaks.

Millal peaksite pöörduma arsti poole?

Kui kurguvalu kestab kauem kui nädal, on teile teada mis tahes muud sümptomid, mis võivad viidata tõsisemale probleemile. On oluline pöörduda arsti poole, et välistada võimalikke bakteriaalse kurguvalu või muude terviseprobleemide põhjuseid.

Kui olete arsti poole pöördunud, võivad nad soovitada ravimeid, nagu antibiootikumid või valuvaigistid, samuti erinevaid koduseid ravimeetodeid, et aidata leevendada sümptomeid ja kiirendada paranemisprotsessi. On oluline järgida arsti ettekirjutusi ja mitte lõpetada ravimi võtmist enne arsti poolt määratud tähtaega. Lisaks peaksite jälgima oma tervisehalda jätkamist.

Järeldus

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kurguvalu on väga levinud ja võib olla tingitud erinevatest põhjustest. Koduste ravimeetodite kasutamine võib aidata sümptomeid leevendada, kuid oluline on pöörduda arsti poole, kui sümptomid kestavad kauem kui nädal, on teie teada mis tahes muud sümptomid, mis võivad viidata tõsisemale probleemile. Olge oma tervise suhtes tähelepanelik ja hoolitsege selle eest järgmise nõuannetega.