Nullkulu

Nullkulu

kui külmaga beebiga õue?

Kui külmaga beebiga õue

Talvised jalutuskäigud beebiga võivad olla nii lõbusad kui ka stressirohked. Kui külm ei mõjuta täiskasvanuid tavaliselt nii palju, siis need, kes on väikesed ja nõrgad, peavad end külma eest kaitsma. Selles pikaealises artiklis saame teada mitmeid nippe ja nõuandeid, mis aitavad meil külma ilmaga beebiga õues käia.

Riietus

Riietumine on oluline, et peatada külma mõju. Sama tendents kehtib ka beebidega. Lapse riideid valides on oluline hinnata iga kihti eraldi. Esimene kiht võiks olla naturaalsest materjalist (nt puuvillane) ja see peaks olema otseses kontaktis beebi nahaga. Kui tegu on inimesega, kes alles õpib kõndima, siis oleks tark riietada laps kolme kihiga, kuna see aitab hoida lapse soojas. Teine kiht peaks olema soojem kui esimene kiht, siis kolmas kiht peaks olema kattekiht, mis lõpptulena aitab kaitsta tuule ja niiskuse eest.

Õige ajastus

Talvine ilm on ebakindel, mistõttu on oluline jalutuskäik õigeaegselt ette planeerida. Kui ilm on väga külm ja/või tuuline, siis on parem jalutuskäigu aega lükata edasi. Samuti peaksime jälgima, et beebi ei oleks pikalt külma käes, kui ta on väljaspool sulgevatest ustest.

Praktilised abivahendid

Olenemata ilmastikutingimustest, tuleks meil olla valmis erinevate abivahenditega, mis aitavad meil hoolitseda beebi eest. Esmalt peaksime soetama praktilise kärulina, mida saab kasutada väljaspool kodu. Kui ilm on väga külm või tuuline, saame paigutada beebi kärusse kindla katte, mis hoiab lapse soojas. Lapse kõhule saab asetada kuuma vee pudeli, mis aitab samuti soojana hoida. Lisaks peaksime kandma üle õla rippuvat kotti, kuhu saame panna erinevaid vajalikke abivahendeid, nt märg- ja kuivsalvrätikud, lisapaar kindaid, müts jms.

Välitingimused

Kui soovite beebiga talvel õues käia, siis on oluline jälgida, millised välitingimused on. Eriti märgaladel jalutades on raske pakkuda beebile mugavat ja turvalist jalutuskäigu kogemust. Jälgige libedat teed ja veenduge, et teie jalanõud on piisavalt kindlad ja libisemiskindlad. Samuti peaksime jälgima, et me ei viibiks pikalt külje all.

Toidu- ja joogivaru

Kui plaanite beebiga pikemat jalutuskäiku, siis on oluline kaasa võtta piisavalt toitu ja jooki. See tagab, et teie laps on rahulikum ja tema tervis seisaks vastu ka pikale jalutuskäigule. Kui beebi on piisavalt vana, võite kaasa võtta ka sooja taimetee või mõne muu kuuma joogi.

Lõbus faktor

Lõpuks, aga mitte vähemtähtsana, peaksite beebiga jalutuskäiku mitte unustama ka lõbu. Võtke kaasa mõned mänguasjad, laulge, vaadake loodust ja nautige koos perekonnaga värske õhu maitset.

Kokkuvõtteks, kui järgite eelnevalt toodud soovitusi, siis saate tagada, et teie beebi oleks kaitstud külma ja ebamugavate ilmastikutingimuste eest. Kuid ärge unustage ka seda, et jalutuskäik peab olema ka lõbus ja meeldiv!