Nullkulu

Nullkulu

kui kiiresti palderjan mõjub?

Kui kiiresti palderjan mõjub

Palderjan on taim, mis on kasutatud üle maailma juba sajandeid unevajaduse ja ärevuse vastu võitlemisel. Kuid kui kiiresti palderjan tegelikult mõjutab keha ja kuidas seda tuleks tarbida, et saada kõige paremat tulemust? Sellel artiklil on eesmärk vastata nendele küsimustele ja selgitada, kuidas palderjan toimib kehas.

Mis on palderjan?

Palderjan (Valeriana officinalis) on taim, mis kuulub Valerianaceae perekonda. Palderjani juuri on kasutatud sajandeid meditsiinilistel eesmärkidel. Tavaliselt kasutatakse palderjani rahustina, lõõgastava vahendina, unetuse korral ja ärevusega kaasneva stressi leevendamiseks.

Kuidas palderjan mõjutab keha?

Palderjan sisaldab palju erinevaid ühendeid, millel on erinevad mõjud kehale. Kuid palderjani peamine aktiivne ühend on valeriinhape. Valeriinhape toimib rahustina. See seob aju GABA retseptoreid, stimuleerides serotoniini ja noradrenaliini tootmist. Serotoniin ja noradrenaliin on ajus neurotransmitterid, mis reguleerivad une ja ärevusega seotud tundeid. Palderjan on ka kerge valuvaigisti ja spasmolüütikum.

Kuidas palderjan võetakse?

Palderjani juuri kasutatakse tavaliselt tablettide, tinktuuride või dekoktidena. Palderjani võib võtta nii enne magamaminekut kui ka päeva jooksul ärevuse korral. Siiski on oluline meeles pidada, et palderjan võib põhjustada unisust ja seda ei tohiks kasutada koos alkoholiga.

Kui kiiresti palderjan mõjub?

Palderjani toime kiirus sõltub selle võtmise viisist ja annusest. Kui võtate palderjani tableti või tinktuuri, hakkab see tavaliselt kehas toimima umbes 30 minutit kuni 1 tund pärast manustamist. Kuid juurte dekokt võib võtta kauem, kuna peate ootama selle jahutamist, enne kui saate seda juua.

Kui sageli võib palderjani võtta?

Enamikul inimestest pole palderjani kõrvaltoimeid ja seda võib võtta igapäevaselt. Aga nagu mis tahes muu taimne ravim, peaksid inimesed konsulteerima arstiga, kui nad võtavad ravimeid või on allergilised mõne toote suhtes.

Järeldus

Kokkuvõtteks võib öelda, et palderjan on looduslik abinõu, mis võib aidata inimesi une ja ärevuse probleemide korral. Palderjani toime kiirus sõltub paljudest erinevatest teguritest, näiteks manustamisviisist ja annusest ning pole tõenäoline, et see mõjutab kõiki inimesi ühtemoodi. Kuid palderjanist võib saada kasulik tervendav vahend inimestele, kes soovivad vähendada stressi ja parandada unevajadust.