Nullkulu

Nullkulu

kui kaua võtab aega juhilubade vahetus?

Kui kaua võtab aega juhilubade vahetus?

Kas oled hiljuti Eestisse kolinud või tahad lihtsalt oma juhilube uuendada, kuid ei tea kaua see aega võtab? Selles pika ja põhjaliku artiklis anname teile vastuse, kuidas Eestis juhilubade vahetus käib ja kui kaua see protsess aega võtab.

Mida peate teadma juhilubade uuendamiseks?

Kui kavatsete uue elu alustada Eestis või olete juba kodanik, kuid teie väljastatud juhiluba on tühjaks jooksnud, peate selle uuendamiseks üles näitama kaks asja: isikut tõendava dokumendi (ID-kaardi, passi või elamisloa) ja tervisetõendi.

Tervisetõendi saate esimese asjana, kuna see kehtib kaks aastat ja on seega ilmselt uuendamata jäänud. Tervisetõendi saamine võib sõltuvalt konkreetsest arsti ettevalmistusest ja teie tervislikust seisundist aega võtta kuni nädalani.

Millised dokumendid on vajalikud juhilubade vahetuseks?

Nüüd, kui teil on tervisetõend käes, on aeg alustada juhilubade vahetamist. Seda saate teha kahel viisil: kas internetis või vahetades isiklikult politsei- ja piirivalveametis külastades Eesti politsei- ja piirivalveameti veebisaiti.

Iga juhilubade vahetamise taotluse jaoks on vaja isikutunnistuse koopiat, digitaliseeritud fotot ning asjakohaseid lube või tõendeid. Vabamüürlikkuse kodanikud peavad tõenäoliselt varasemalt omandatud load seletama. Kaasatud dokumendid peavad olema digitaliseeritud.

Kui mitu päeva võtab juhilubade vahetamine?

Kui olete vajalikud dokumendid korjatud ja vormi nõuetekohaselt täitnud, kulub enamikul juhtudel juhilubade vahetamiseks kuni 10 päeva. Kui saate juhiload tagasi, peaksite kontrollima, kas nimi ja ülejäänud teave on õigesti kirjutatud teie kodakondsuse nõuete kohaselt.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on juhilubade vahetamine Eestis suhteliselt lihtne ja ajaliselt lühike. Peate lihtsalt oma tervisetõendi korda ajama, koguma vajalikud dokumendid ja esitama taotluse. Lisaks võib juhilubade vahetamisele kuluv aeg sõltuvalt teie vajadustest ja tõenditest erineda.

Lõpetuseks, mis on juhilubade vahetamise protsessi pikkus sõltub sageli asjaoludest ja allikatest. Kuid selles artiklis pakutud teave peaks andma teile head ettekujutust sellest, kui kaua võtab aega juhilubade vahetus.