Nullkulu

Nullkulu

kui kaua võib haiguslehel olla?

Kui kaua võib haiguslehel olla?

Haiguslehe pikkus on Eestis määramata, kuid seda saavad määrata arstid vastavalt töötaja tervislikule seisundile. See on ette nähtud, et aidata töötajatel taastuda igasuguste terviseprobleemide korral. Samuti peaks see kindlustama tööandjatele, et nende töötajad on terved ja suudavad oma kohustusi täita.

Kuidas saada haigusleht ja kui kaua see kestab?

Kui teil on terviseprobleeme ja töötamine on võimatu, siis peaksite oma arstiga ühendust võtma. Arst saab diagnoosida teid ja otsustada, kas olete haige ja vajate puhkust.

Kui arst määrab teile haiguslehe, siis tuleb see esitada tööandjale kohe. Tööandjad peaksid aktsepteerima haiguslehte, kui see on täidetud õigesti ja allkirjastatud vastavate asutuste poolt.

Haiguslehe kestus võib varieeruda vastavalt teenistuspuhkuse või rasedus- ja sünnituspuhkusega seotud muudatustele. Kolmest kuni seitsmeni surmapuhkuse päeva saab Eesti seaduste järgi ka kohe võtta, ilma et töötaja peaks haiguspuhkust võtma. Kui siiski on vaja pikemalt puhata, tuleb pöörduda arsti poole ja uut haiguslehte taotleda.

Kui kaua võib töötaja olla haiguslehel?

Arstid määravad haiguslehe kestuse vastavalt tervislikule seisundile ja antud haiguse raskusastmele. Keegi ei saa sundida töötajat jääma tööle, kui ta on haige. Kui töötaja tuleb tööle haigena, võib ta nakatada ka teisi töötajaid, mis põhjustab peagi majanduslikku kaotust.

Peale selle on tõenäoline, et töötaja seisund halveneb veelgi, kui ta tuleb tööle haigena. Töötaja peab esitama haiguslehe tööandjale kohe. Tööandja ei tohiks sundida töötajat tööle, kui ta on haige või kannatab mingite terviseprobleemide all.

Teine oluline faktor, mida arstid kaaluvad, on see, kas töö, kus töötaja tegeleb, võib olla ohtlik tema tervisele. Näiteks kui töötaja töötab eriti ohtlikul ehitusplatsil ja põeb grippi, võib tema olukord halveneda veelgi.

Kokkuvõte

Haiguslehe kestuse määrab teie arst. Kui olete haige või tunnete, et teie tervis on halvenemas, on oluline oma arstiga ühendust võtta. Püüdke vältida töötamist haigena, et vältida halba olukorda. Veenduge, et tööandja ja arst on kursis sellest, kui kaua peate haiguslehel olema.