Nullkulu

Nullkulu

kuidas olla õnnelikum lapsevanem?

Kuidas olla õnnelikum lapsevanem

Lapsevanemaks olemine on kõige ilusam, kuid samal ajal ka raskeim asi maailmas. Kui olete ema või isa, teate, et see pole lihtne. Kui te pole veel lapsevanem, siis õppige minu käest, et kasvatus on keeruline ja kohati ka raske.

Mis on kogu selle keerukuse taga? Lapsevanemad tunnevad tihti survet. Nad tahavad anda oma lapsele kõik, mida suudavad, kuid samal ajal tunnevad nad end ülekoormatuna. Nad soovivad, et nende laps kasvaks üles rõõmsa ja enesekindla inimesena, kuid see ei pruugi alati nii minna.

Nii et kuidas olla õnnelikum lapsevanem? Siin on mõned soovitused.

Veeta aega koos oma lapsega

Esimene soovitus on lihtne: veeta aega koos oma lapsega. Võite koos sporti teha, lauamänge mängida, õues jalutamas käia või lihtsalt temaga rääkida. Mida te ka ei teeks, oluline on, et oleksite koos.

Vahel unustavad lapsevanemad veeta aega oma lastega, sest neil on palju tööd või muud tegevust. Kuid teie laps vajab teie tähelepanu ja kohalolu.

Võtke aega oma lapsega rääkimiseks

Teine soovitus on teie lapsega rääkimine. Küsige neilt, kuidas neil läheb, mida nad teevad või mida nad tahaksid teha. Kuulake neid tähelepanelikult ja näidake, et hoolite nende arvamusest.

Lisaks saate neile rääkida oma kogemustest ja ideedest. Kui teie laps teab, et saate omavahel rääkida, siis tunneb ta end turvaliselt ja usaldavalt.

Olge positiivne

Positiivsus on nakkav! Kui te olete positiivne, suunates tähelepanu sellele, mida teie laps teeb õigesti, kui ta teeb ainult õigesti, siis aitab see tal jääda positiivseks ka raskustega silmitsi seistes.

Kuidas öelda “ei”

Lapsevanemad kipuvad oma lapsele palju lubama, kuid mõnikord peate ütlema “ei”. Selgitage oma lapsele oma otsust ja põhjendage, miks te ütlesite “ei”. Oma otsuse põhjendamine aitab teie lapsel mõista, miks te midagi keeldute.

Hoolitse enda eest

Esimene samm hea lapsevanemana olemisel on hea inimesena olemine. Hoolitsege enda eest. Te ei saa olla hea laps, kui te ei hooli endast. Jälgige oma tervist, puhake piisavalt ja leidke aega endaga koos olemiseks.

Lõppsõnad

Lapsevanemana olemine ei pruugi alati lihtne olla, kuid see on kindlasti väärtuslik. Jagades oma lastega ennast ja oma kogemusi, veetes koos aega, olles positiivne ja vaadates nende tervist – ja üldist heaolu -, loote endale ja oma perele helge tuleviku. Selle asemel, et lasta keerulistel aegadel oma ellu sisse tulla, võtke valikuid ja looge tihedaid ja tugevaid sidemeid oma lastega. Lõppude lõpuks, kas pole mitte imeline vaadata, kuidas maailm muutub nägemuse ja hea energiaga, mida saadate oma lapsele?