Nullkulu

Nullkulu

kui kaua saab aborti teha?

Kui kaua saab aborti teha: täielik juriidiline juhis Eesti Vabariigis

Abort on meditsiiniline protseduur, mille käigus eemaldatakse raseduse koesid. Seda nimetatakse raseduse katkestamiseks ja seda tehakse tavaliselt enne rasedusnädalat. Eestis on abort seaduslik, kuid selleks on teatud piirangud. Selles artiklis vaatleme abortide ajalisi piiranguid Eestis ja mida tuleks arvestada, kui otsustate aborti teha.

Aborti saab teha esimese 12 rasedusnädala jooksul

Abort Eesti Vabariigis on lubatud kuni rasedusnädalani. Pärast seda peab olema tõsine meditsiiniline põhjus või oht ema tervisele, et oleks lubatud aborti teha. Kuid isegi meditsiinilise põhjuse korral, on aborti lubatud teha kuni 20. rasedusnädalani.

Kuidas aborti teha?

Aborti saab teha kahe meetodiga: medikamentoosne meetod ja kirurgiline meetod. Medikamentoosne meetod hõlmab spetsiaalsete tablettide kasutamist, mis põhjustavad raseduse embrüo peetumist ja seejärel rasedusmaterjali väljutamist. Kirurgilisel meetodil, mida tavaliselt kasutatakse raseduse nädalast kuni 20. rasedusnädalani, eemaldatakse rasedusmaterjalid emakast spetsiaalse instrumentide komplekti abil.

Kas abort on ohtlik?

Kui aborti tehakse tõeliselt arsti poolt ja kui seda tehakse enne 12 nädalat või meditsiinilisel põhjusel kuni 20 rasedusnädalani, siis on tõenäosus, et see naisele kahjustab, väga väike. Kuid nagu kõigi meditsiiniliste protseduuridega tekivad siiski mõned riskid. Need riskid võivad hõlmata põletikku, verejooksu ja viljatust.

Kuidas sünnitusele eelneb abort?

Enne aborti tuleb alati konsulteerida arstiga ja saada tema heakskiit. Arst teeb raseduse katkestamiseks vajalikud uuringud. Raseduse katkestamine võib olla emotsionaalselt raske protsess, seepärast on oluline leida usaldusväärne toetav võrgustik, et aidata emotsionaalselt nii protseduuri ajal kui ka pärast seda.

Kas abort on kulukas?

Aborti saab teha Eestis tasuta tervishoiuteenuste raames. Sellisel juhul peaks teil olema mittediskrimineeriv, professionaalne ja privaatne juurdepääs meditsiinilisele teenusele.

Kas abort on seaduslik?

Jah, abort on Eestis seaduslik, kuid see on lubatud teatud piirangutega. Kui soovite aborti teha, pöörduge kindlasti meditsiinitöötaja poole.

Kokkuvõte

Abort on tõsine meditsiiniline protseduur, mida ei tohiks kunagi kergekäeliselt võtta. Enne aborti tuleb alati konsulteerida arstiga ja teha vajalikud uuringud. On oluline, et aborti teostataks professionaalsel ja turvalisel viisil. Kui otsustate aborti teha, on parim viis oma vaimse ja füüsilise tervise tagamiseks leida usaldusväärne toetav võrgustik. Aborteerimine on seaduslik Eesti Vabariigis, kuid seda tuleb teha rangelt vastavalt seadustele ja määrustele.