Nullkulu

Nullkulu

kui kaua kestavad päevad?

“Kui Kaua Kestavad Päevad?” – Kõik, Mida Peate Teadma

Ühel hetkel jõuame kõik oma elus punkti, kus küsime: “Kui kaua päevad tegelikult kestavad?” Huvitav on see, et kuigi oleme kõik päeva ja öö vahekorraga hästi kursis, oleme enamiku ajast hõivatud muude tegevustega ning ei pööra tähelepanu nendele faktidele, mis tegelikult juhtuvad.

Käesolevas artiklis tuleme selle küsimuse juurde tagasi ja võtame kasutusele uurimise, mis on seotud sellega, kui kaua päevad tegelikult kestavad ning mida saab teha selle teabe ja tarkusega.

Mis On Päevad Tegelikult?

Kõik teavad lühidalt, et päevad on 24-tunnised, kuid ilmselt ei tea kõik täpselt, mida see tähendab. Kui me räägime päevast, siis räägime tegelikult 24-tunnisest järjestikusest perioodist, mille jooksul päike paistab meie planeedile üks kord. Ühe päeva lõpust kuni järgmise alguseni on täpne kogus aega, mida me nimetame ööks, mida kulub samuti 24 tundi.

Uskumatul kombel pole selline aeglane ja suur planeet nagu maa midagi muud kui väike liivatera võrreldes ülejäänud maailmaga, mis meid ümbritseb. Päike on märksa suurem ja kuigi näeme seda ainult hommikul ja pärastlõunal, käib see tegelikult kogu aeg kunstlikul keerlemisteljel meie ümber.

Miks Meil Üldse On Päevad?

Meile on öeldud, et päevad on olemas seetõttu, et maa keerleb ümber oma telje. Seda muidugi on tõsi, kuid kas keegi on mõelnud, miks maa keerleb? Maa keerlemine tuleneb sellest, kuidas see planeet olekus kujunes.

Maa moodustus umbes 4,6 miljardit aastat tagasi ning algselt oli see üsna ebakorrapärane ja tasane keha. Aja jooksul aga hakkasid gaasid, tolmu ja muud materjalid klompidesse kogunema ning valitsema teatud energilised jõud hakkasid seda juhtima ning kaasa aitama kujunemisprotsessidele, mis viisid Maa tekkele ja selle tekkimise tundidele ja päevadele, mida me täna teame ja tunneme.

Kui Kaua Päevad Tegelikult Kestavad?

Nagu eelpool mainitud, on üks päev jagunenud erinevate tundide ja minutitega, igaüks neist on väärt 60 sekundit. Peaaegu kõik planeedid pöörlevad ümber oma telje ja seetõttu on neil kõigil oma omad ajad, mis on vajalikud nende ellujäämiseks. Siiski on ka teatud tegureid, mis mõjutavad seda, kui kaua päevad tegelikult kestavad.

Maa enda pöörlemise ja kallutatuse mõjud, mis mõjutavad päeva pikkust, on maapinna omadustega tihedalt seotud ja selle päeva intensiivsust mõjutab tõsiselt ka planeedi asukoht päikese suhtes. Planeedid võivad olla lähemal või kaugemal päikesest, mis otseselt mõjutab seda, kui pikk päev teatud piirkondades kestab.

On leitud, et maa keerleb ümber oma telje iga 24 tunni järel, kuid see on keskmisena – tegelikult kestavad päevad suvest talveni erinevalt. Ajalehed ja astronomiagnostid on antud erinevaid arvandeid erinevates piirkondades ja erinevatel aegadel.

Kas On Olemas Liiga Pikki Või Liiga Lühikesi Päevi?

Üks küsimus, mis tekib täiesti loomulikult on see, kas on olemas liiga pikki või liiga lühikesi päevi. Kindlasti on piirkondi, kus päevad on pikemad ja lühemad kui keskmiselt, kuid nende piirkondade elanikud on harjunud selle planeedimudeliga ning õpivad elama ka selliste ebamugavuste ja olukordadega. Päevade pikkus võib mõjutada ka astronoomilisi vaatlusi ning selle teabe alusel saab mõista, millised planeedid lendavad lähemale või kaugemale.

Järeldus

Loodame, et selle artikli läbimine on toonud lugejatele palju uusi teadmisi ning aidanud kogu mõtteviisi muuta päevade kohta. Meie planeet Maa on täis mystikat ja saladusi ning peale tänapäevatehnika on olemas ka palju põnevat teavet, mis meile seni teadmata on jäänud. Päevade pikkuse teadasaamine ei ole kindlasti igapäevane ülesanne, mis tuleb aga käsikäes astrofüüsika ja astronoomiaga. Pidage meeles, et ulme on võimaluseni jõuda vaid siis, kui julgeme oma huvi kunagi ka tegudeks pöörata. Tänan artikli läbi lugemise eest!