Nullkulu

Nullkulu

kui inglise keeles?

Varem või hiljem tuleb aeg, mil inglise keele oskus on vajalik. See on globaalne keel, mida räägib üle 1,5 miljardi inimese. Igapäevane suhtlemine, tööintervjuud, rahvusvahelised äritehingud – neid kõiki ei ole võimalik ära teha, kui inglise keelt ei osata.
Siiski on paljud inimesed mures, et inglise keel on liiga keeruline, et seda õppida. Selles artiklis vaatleme erinevaid võimalusi, kuidas inglise keele õppimine võib olla lõbus ja mitte nii keeruline, kui tunduda võib.

Kui inglise keelt õppida tahad, siis sulle siin pakume parimaid nõuandeid ja praktilisi näpunäiteid, mis teevad õppimise imelihtsaks. Oled endas kindel inimene, kellel on tahe õppida ja areneda? Siis on see artikkel just sulle!

Inglise keele õppimise meetodid
Internet on täis inglise keele õppimise programme, rakendusi ja veebikursuseid, mis lubavad teha õppimise lõbusaks ja lihtsaks. Kuidas on võimalik eristada kasulikku ja kasutut ning leida õige tee inglise keele õppimisel?
Kõige parem on valida meetod, mis sobib sulle kõige paremini, lähtudes sinu elustiilist, ajakavast ja vajadustest. Mõned inimesed eelistavad iseseisvat õppimist, samas kui teised eelistavad grupitööd ja klassiruumi keskkonda. Vaatleme mõningaid kõige populaarsemaid meetodeid, mis aitavad inglise keele kiiresti ja tõhusalt selgeks teha.

Sõnavara arendamine
Õige sõnavara tundmine on igas keeles oluline, ja inglise keel pole erand. Kui soovid inglise keelt õppida, siis pead õppima inglise keele sõnavara. Seda on võimalik teha traditsiooniliselt raamatuid lugedes ja sõnu meelde jättes, kuid ka tänapäeval on terve rida rakendusi ja internetikeskkondi, mis toetavad sõnavara arendamist. Enamik neist rakendustest ja veebikursustest on tihti funktsionaalselt tasuta, koondades erinevaid sõnavara kategooriaid.

Kuulamine ja rääkimine
Inglise keele rääkimise ja kuulamise oskus on võtmeks edukaks suhtlemiseks. Tänapäeval on ingliskeelsetest raadiojaamadest ja podcastidest saanud varasemast populaarsemad ning siin peitubki üks võimalus praktiseerimiseks. Peale selle pakuvad paljud inglise keelt rääkivad inimesed üle maailma internetis keelepraktikat – näiteks leiate Facebookist või Google+’st keelepraktikagruppe, kus saate rääkida kaastudengitega, harjutada suulist suhtlemist.

Grammatika harjutamine
Grammatika väljendamisel võib sageli olla võti, mida värav inglise keele selgeks saamiseks vaja olla võib. Kuigi võib teatud mõttes loomulik tunduda soovida õppida grammatikat alates kõige alusamatest asjadest, võib hoopis olla mõistlikum alustada kasutama inglise keele grammatikat palju laiemas perspektiivis. Tehnoloogia uuendused annavad rohkelt võimaluse näiteks oma arvutis olla inglise keele grammatikaga kursis. On palju erinevaid tasuta programme, mis seda teostavad ning jagavad tunnustatud ning testitud informatsiooni.

Õppevõtted grupis ja iseseisvalt
Toa taga oma mugavas tugitoolis inglise keele õppimine on sundimatu ning samas võiks see olla ka rahustava keskkonnaga inimestele parim valik. Aga kui tahad näha tõelist edasiminekut, pea meeles, et inglise keelt tuleb harjutada ka grupis. Grupis õppimisel on kaks suurimat eelist: üks on harjutamine, teine on koostöö teistega.
Omaenese keelest sellele üle minnes, võite sageli tekkida segadus oma teises keeles. Peale selle on teinegi keelt kõneleva inimesega õppimisel rohkem võimalust rääkida, mis nii grupi kui ka üksikõpetaja õppemetoodide jaoks on oluline.

Inglise keele õppimise rakendused ning programmid
Tehnoloogia areng pakub suuri võimalusi inglise keele õppimise oskuste parandamiseks. Kasutades mobiilsidet ja mitmeid Interneti kaudu kättesaadavaid rakendusi ning programmiid, saad inglise keele õppimist söövitada põhjani. Praktiliselt, iga nutitelefoni või tahvelarvuti võimsus. Järgnevalt toome välja mõne populaarsema inglise keele rakenduse ja programmi.

Duolingo – Duolingo on üks kõige populaarsemaid inglise keele rakendusi, mis sobib nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Õppematerjalid on jagatud erinevatesse kategooriatesse, mis aitavad paremini konsolideerida sõnavara.

Babbel – See inglise keele rakendus pakub ulatuslikku õppeprogrammi, mis hõlmab inglise keele grammatikat, sõnavara ja suulise väljenduse harjutusi.

Rosetta Stone – Rosetta Stone on üks vanemaid ja ehk ka kõige populaarsemaid inglise keele õppeprogramme. Programm toetab erinevaid õppemeetodeid ja suurendab oma õppimisprotsessi järk-järgult edasi.

Samas kui inglise keele oskus on ühe hulga töö- ja karjäärivõimalusi laiendav, siis samal ajal suudab inglise keele õppimine avada uusi uksi ja võimalusi, millega sa saad elada paremini, olla keeleoskuselt tugevam ning aitab ka eneseteostusele kaasa. Inglise keele õppimine võib olla rõõm, avastus ja isegi adrenaliinitõuge, kui te keelt räägite.
Me loodame, et nendest näpunäidetest on sulle kasu ja võib-olla leiad end juba peatselt vestlemast inglise keeles nagu professionaalne. Head õppimist!