Nullkulu

Nullkulu

kes tappis urmas oti?

Kes tappis Urmas Oti?

Urmas Oti juhtunuks oli aeglane, piinarikas surm, mis andis palju küsimusi. Urmas Oti nimi oli seotud kurikuulsa Juulius Pärtelpogi nõiajahi perioodiga, mis võis viia vandenõuteooriani, et tema surm oli seotud ajalooliste probleemidega. Ei tea, kas juhtunuks Katoliku kiriku või hoopis mõne ekstreemse parempoolse rühmituse tagakiusamise tõesti tüli tagajärjel.

5 aastat tagasi läks Urmas Oti Tallinna võtma ette suurt projekti, millel oli ka tugev ajalooline alus. Urmas Oti oli ajaloolane ja juba pikka aega oli ta uurinud 16. sajandist pärinevat kirikut, millest leiti kummaline pärgament, mis viitas salapärasest kullast. Kuna see projekt oli talle südamelähedane, elas Urmas Oti koos oma naise, tütre ja poja Tallinnas ning sattus üha enam ohtu.

Sellel avastusreisil töötas Urmas Oti koos kohalike tööliste ja uurijatega, kellest paljud olid aastaid tema sõpradeks ja tegid temaga koostööd. Siiski olid mõned nende hulgas, kes tundsid Urmas Oti vastu vaenulikku suhtumist ja, kes muretsesid, et Urmas Oti tehtud uurimistöö muudaks nende varasema elu uueks kirjelduseks ja ametiaja.

Ühel õhtul Urmas Oti lahkumisest, olid mõned inimesed väidetavalt näinud teda kodulähedases metsas, kuigi ei ole kindel, kas tema liikumise eesmärk oli tavaline jalutuskäik või midagi seotud tema uurimustööga. Kell 23:00 päädis Urmas Oti kadumine, kui lähedased sõbrad teatasid politseile tema kadumisest. Kohale kutsuti uurijad, kellel õnnestus sündmuspaigalt leida esialgsed tõendid, mis viitasid metsas toimunud võitlusele.

6 päeva hiljem leiti Urmas Oti surnukeha metsas ja ametlik surma põhjus oli vastavalt äsja saada olnud õigusmeditsiinilistele tulemustele kägistamine. Ekspertide arvates oli platsil toodud hävitusaparaat ja vaja oli ainult ruumide sulgemist ja katusele juurdepääsu blokeerimist. Pärast juhtunu uurimist ei leitud aga rohkemat teavet ja sündmus jäi suureks mõistatuseks.

Tundub, et Urmas Oti juhtum on üks keerukamaid ja ajaloolisi looduslikke vaheaegu Eesti ajaloos. Ehkki juhtum vaevalt kunagi lahendatakse, on kahtlusi kuulus vandekohtu teooria, mille kohaselt mõrvati Urmas Oti Juulius Pärtelpogi ja tema järgijate poolt, kes kartsid tema uurimistöö tulemusena avalikuks saavat kuritegevust, mis neid ilmselt karistaks. Juulius Pärtelpokku mainitakse Tiigi tänaval teil asuvas majaaidas koos mitmete salapäraste kinnistega, mis juhivad vandenõuteooriaid seoses Urmas Oti surmaga.

Üldiselt jäi juhtum lahendamata, kuid Urmas Oti mälestuseks on kohalikud võtnud ette mitmeid algatusi ajaloo vastu võitlemiseks ja edasi jätkamiseks. Urmas Oti unustamatus tõendab ainult selle loomingulise ajaloolase märkimisväärset pärandit, mis ületas tema surma kohalikke ajahubasid ja võib edasi inspireerida teisi ajalooarmastajaid.