Nullkulu

Nullkulu

kes soos elavad?

Kes Soos Elavad: Põnev Ülevaade Eesti Loodusest ja Loomadest

Eesti on tuntud oma kauni looduse ja rikkaliku elustiku poolest. Paljud väikeste maailmanurkade inimesed, kus loodus on endiselt puutumata, ei tea palju Eesti loodusest ja siin elavatest loomadest. Selles artiklis kaalume me üksikasjalikult Eesti loodust, selle taimestikku ja elusloodust.

Eesti looduskeskkond

Eesti loodus on mitmekesine ja vaheldusrikas. Siin võib leida kõike alates kõrgetest mägedest kuni imetabaste saarteni. Maa pindala on ligikaudu 45 000 ruutkilomeetrit, kus elab üle 3800 liigi taimi ja loomi.

Eesti kliima on parasvöötme laiuskraadil ja seega on siin üsna jahedad talved, mis on sageli lumised ja pikad. Samas on suved kuumad ja päikeselised. Hooaja jooksul on keskmiselt viiskümmend sentimeetrit sademeid, mis teeb Eesti looduse eriti viljakaks ja roheliseks.

Taimestik

Eesti maastikud on maalilised ning kaunid. Eesti taimestik on riigis äärmiselt mitmekesine, siin võib leida erinevaid puuliike, põõsaid, taimi, metsi ja rohumaid.

Siin on ka mõned harvaesinevad liigid isegi Euroopa mõistes, üks näiteks on karuputk. Karuputk kasvab viljakatel muldadel, eriti seedermetsades, ja seda kasutatakse sageli tervislikuks toiduks.

Elusloodus

Eesti loodus on koduks mitmele loomaliigile. Rebaseid, hunte, metskitsi, euroopa naaritsaid, rästikuid ja saarmad on muu hulgas mõned peamised liigid, kes siin elavad.

Eesti rannik on koduks hüljestele, kes on tuntud oma suurepäraste ujumisoskuste ja armsate välimuse poolest. Eestis asuv Mihkli saar on koduks ühele suurimale hallhüljeste pesitsuskohtadele Euroopas, kus pesitseb üle 10 000 hallhüljese.

Eestis on ka palju linnuliike, sealhulgas suur-konnakotkas, must-toonekurg, laanepüü, kalakajakas ja lauk. Paljud linnuliigid teevad läbi kevadise ja sügisesel rändeperioodi, kus nad rändavad Siberisse, Norra fjordidesse ja Aafrikasse.

Kaitsealad

Eestis on palju kaitsealasid, mis on olulised selleks, et tagada Eesti taimestiku ja loomastiku säilimine. Paljud kaitsealad ja looduspargid võimaldavad turistidele looduse läheda nautimise.

2,2 kirjutage juurde

Kokkuvõte

Eesti elus-loodus on mitmekesine ja värvikas. Siin on palju erinevaid liike taimi ja loomi, mis on haruldased isegi teistes Euroopa riikides. Eesti loodus on hämmastav koht, mis pakub nooruslikku rahumeelset atmosfääri ja rahvusvahelist koostööd, et seda loodust ja selle rikkust kaitsta.