Nullkulu

Nullkulu

kes on uroloog?

Uroloog on arst, kes diagnoosib ja ravib inimese kuseteede organeid. Olgu selleks siis neerud, põis, kusiti või meesorgan. Uroloogia on spetsialiseerunud erinevate funktsionaalsete ja struktuuriliste probleemide ravimisele nendes organites. Nii meestel kui ka naistel on uroloogilisi haigusi, kuid mehed on tõenäolisemalt vastuvõtlikud probleemidele oma suguelunditega.

Eesti uroloogia ajalugu

Ajaloos oleme näinud teaduse arengut, mille jooksul on ka uroloogia arenenud. Eestis on uroloogilised teenused olnud kättesaadavad 20. sajandi keskpaigast alates. Uroloogia areng Eestis saavutas kiiruse, kui Tartu Ülikool avas oma uroloogia kliiniku 1954. aastal. Alates selle avamisest on kliinikus tehtud mahukat tööd uroloogiliste haiguste uurimisel ja ravimisel.

Millal peaksin uroloogi külastama?

On palju näitajaid, mis võivad viidata sellele, et on aeg külastada uroloogi. Siin on kolm märki, mis võivad viidata, et on aeg alanud haigusi uurida.

Valu või surve kõhupiirkonnas. Kui teil on rohkem või vähem valu keset kõhtu, võib juhtuda, et teil on neeruprobleem.

Vere olemasolu uriinis. Kui märkate, et teie uriinis on veri, olgu see siis hele või tume, on aeg külastada uroloogi.

Sage urineerimine. Kui teil on olnud sagedased külastused vannituppa või teil on probleeme põie tühjendamisega, siis on aeg külastada uroloogi.

Uroloogi visiit

Uroloogi visiit algab tavaliselt vestlusega arstiga, et teada saada nii oma patsiendi kui ka tema pereliikmete ajalugu. Arst küsib tavaliselt naha tähistamise, valu ja tutvustamise kohta, samuti kirjeldab andmeid igapäevase urineerimise ja põie kontrolli kohta. Uroloog võib paluda teha uriiniproovi, mis aitab kindlaks teha, kas on olemas infektsioon või muu kuseteede probleem.

Kui uuringud on läbi viidud, võib uroloog suunata ravile, et leevendada sümptomeid või ravida haigust. Ravi võib sisaldada ravimeid, kirurgiat või mõnda muud ravi, sõltuvalt haiguse tõsidusest ja patsiendi seisundist.

Keskkonnasõbralik uroloogia

On palju viise, kuidas muuta uroloogiat keskkonnasõbralikumaks. Näiteks on võimalik kasutada vähem energiat tarbivaid seadmeid, valides seadmeid, mis on võimelised vähem jäätmeid looma, ning regulaarselt kontrollides ja kohandades lekkeid ja materjali kasutamist. Arstid saavad olla teadlikud ka sellest, kuidas üksikud protseduurid võivad mõjutada keskkonda, ja teha jõupingutusi, et muuta nende protseduuride mõju rohelisemaks.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et uroloog on arst, kes tegeleb kuseteede probleemide diagnoosimise ja ravimisega. Uroloogia on lai valdkond, mis hõlmab nii meeste kui ka naiste kuseteede organeid. Uroloogiliste haiguste tekkimisel on võimalik neid ennetada, kui jälgida oma keha ja tuvastada õigeaegselt esimesed haigusnähud. Uroloogi visiit võib olla hirmutav, kuid see on vajalik haiguste õigeaegseks diagnoosimiseks ja rahumeelseks raviks ning normaalse elu tagamiseks.