Nullkulu

Nullkulu

kes on fie?

Kes on FIE?

FIE tähistab „füüsilisest isikust ettevõtja“ ja viitab füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsevatele eraisikutele. Need ettevõtjad on oma äritegevuses täielikult vastutavad ise, omavad oma kliendid, teevad kõik ise ja kannavad ka kõik seadusandlikud vastutused ise.

FIE-le eeliseks on vabadus ise oma ärile suunata ja seda ühes suunas arendada. Samas on FIE-l ka palju vastutust, mis võib olla probleemiks, eriti algajatele ettevõtjatele.

FIE saab omada ainult ühte ettevõtet, sest kõik, mis jääb väljapoole tema äritegevuse piiri, loetakse tema isiklikuks varaeks. Samas tuleb FIE-l kanda kõik oma ettevõttega seotud kulud. Seega peab FIE valima oma tegevusala hoolikalt, et vältida liigselt kõrgetele kuludele sattumist.

FIE-d tunnevad paljud, kuid siiski ei tea kõik, kuidas FIE-ga liituda ja millised õigused ja kohustused neil on. Seega peavad ettevõtjad koguma teavet ja nõuandeid oma äri planeerimiseks ja käivitamiseks.

Siin on mõned sammud, kuidas saada FIE-ks:
Leia sobiv tegevusvaldkond, mida soovite oma ettevõtlusega tegeleda.
Täida vajalikud riiklikud dokumendid ja registreeri oma ettevõte äriregistris.
Saada FIE-litsents, mis annab õiguse harjutada nimetatud ametit.

FIE-ga liitumine on lihtne, kuid selleks on vaja teada mõningaid tehnilisi nõudeid. Kui olete seadusandlikud nõuded täitnud, siis võite end ametlikult FIE-ks pidada ja hakata oma äritegevust täielikult juhtima.

Kuid enne kui liitute FIE-ga, tuleb tutvuda nii eelistega kui ka puudustega. Lisaks tuleb endale selgeks teha kõik õigused ja kohustused, mis FIE-l ametialaselt on.

FIE-l võib olla mitmeid eeliseid, millest võib kasu olla, näiteks:
* võimalus arendada oma äri iseseisvalt.
* võimalus oma äri käivitada väikese investeeringuga.
* maksusoodustused.

Kui aga tahate FIE-na tegutsema hakata, siis peate valmis olema ka mitmeteks puudusteks:
* rohkesti iseseisvat tööd.
* äri käivitamine konkurentses valdkonnas võib olla keeruline.
* kõik vastutus äri eest lasub FIE-l.

Niisiis, kui FIE-na tegutsemine sobib teile, siis on teil rohkesti võimalusi oma äritarbeks. Kuid peate olema teadlik oma vastutustest ja kaaluma oma tegevusala hoolikalt, et vältida liigselt kõrgetele kuludele sattumist.

Loodame, et see lühike juhend on aidanud teid mõista, mida tähendab FIE ja kuidas sellega liituda. Kui teil on meie nõuandeid kasutades õnnestunud luua oma ettevõtte, siis soovitame kogu tegevuse effektiivsuse tagamiseks pöörduda alati spetsialistide poole.