Nullkulu

Nullkulu

kes helistas?

Kes helistas: Kuidas teada saada numbri omanikku ja tundmatut kõnemustrit

Üks kõige tüütumaid asju, mis võib juhtuda, on tundmatu numbri helistamine. See võib olla aja raiskamine, kuid samal ajal võib see olla oluline kõne, mis nõuab teie tähelepanu. Ükskõik, mis põhjusel, lihtsalt öeldes “Hallo!” ja ootusega, et kõne eraldub, ei ole alati kõige tõhusam viis mõista, kes helistas. Õnneks on olemas mõned meetodid, mida saate kasutada numbri omaniku tuvastamiseks ja tundmatu kõne puhul.

Kuidas saada ära tundmatus kõnemustrist?

Kõigepealt vaatame tundmatu kõnemustri analüüsi. Igaühel on oma viis rääkida ja sellest mustrist on võimalik tunda ära inimese seisund ja isegi nime.

Puhtteoreetiliselt võivad kõnelemisstiilid jaguneda kaheks: järjestikuste helide ja katkestustega rääkimine.

“Järjestikuste helidega” kõnelejat iseloomustavad sellised jooned nagu: kiire eetri läbimine, kiire reageerimisvõime ja alati valmis oma mõtteid jagama. Sellised kõnelejad tunduvad rääkivat kiiresti ja tunduvad tihti kergesti elevil. Seda tüüpi kõnelemine võib olla sobiv mõnele töökohale, näiteks ettekande tegemiseks või klienditeeninduses.

“Katkestustega” kõnelejat iseloomustavad sellised jooned nagu: suur mõttepaus, aeglane kõne, tundlike teemade vältimine. Sellised kõnelejad tunduvad rääkivat aeglaselt ja hoolikalt mõeldes sõnu välja. Seda tüüpi kõnelemine võib olla sobiv näiteks koosolekul või olukorras, kus tuleb rääkida emotsionaalse või tundliku teema üle.

Kuidas teada saada numbri omaniku nimi?

Kui on vaja teada saada tundmatu numbri omanikku, võib tihtipeale olla abiks lihtne Google või sotsiaalmeedia otsing. Kui see ei anna tulemusi, on olemas mõned võimalused leida numbri omanikku.

Esimeseks võimaluseks on kasutada online otsingumootorit, nagu näiteks Eesti otsingumootorid nagu EENet, neti.ee ja Whitepages. Need saidid võimaldavad sageli tasuta tutvuda avalike andmetega. Ehk on see kedagi, keda te juba teate, kuid numbrist pole teadlik.

Teiseks võimaluseks on kasutada raha eest teenuseid, nagu näiteks Teller, kus inimesed saavad otsida numbri omanikku. Sellised teenused võivad sageli pakkuda ka muid asjakohaseid andmeid, nagu näiteks selle numbri asukoht, stabiilsus, kõne maksumus jne.

Kuidas ennetada tundmatuid kõnesid?

Kui olete tüdinenud tundmatute kõnede saamisest ning soovite sellest lahti saada, saate kasutada teenuseid, mis blokeerivad numbri, mis teie ekraanile ilmub.

Kasutades selliseid teenuseid nagu Truecaller, blokeerite tõenäoliselt automaatsed kõned, mida olete juba märgistanud ja võite blokeerida kõik teatud asutuse, näiteks hädaabinumbrid. See toimib, sest tegelik inimene peab tavaliselt kinnitama ennast, kui nad soovivad teiega kontakti saada.

Lõppsõna

Kõige olulisem asi numbrist arusaamiseks on mõistmine, et see võtab aega ja kannatlikkust. Kui te ei saa vastuseid kõigile küsimustele, siis ärge laske sel endast välja viia. Lihtsalt leppige sellega, mida saate aru, ning liikuge edasi. Tehes seda pikka aega, saate vältida pettumusi, mis võivad kaasneda tundmatute kõnedega.