Kes elab metsa sees noodid?
Kui te kujutate ette end elamas metsa sees, siis ilmselt on paljud kohe mõelnud, kes seal veel elab peale inimeste. Tegelikult on mets täis erinevaid elusolendeid alustades putukatest ja lõpetades suurte metsloomadega. Kuid see, mida vähesed teavad, on see, et mets on täis ka elusolendeid, kes teevad häält või pigem – kes laulavad.
Niisiis, kes on noodid, kes metsas elavad? Tegelikult, kui me räägime noodidest, siis räägime me lindudest. Mets on koduks paljudele erinevatele linnuliikidele, kes erinevatel aegadel päeva jooksul oma laule esitavad. Need laulud võivad olla erineva pikkuse, tähenduse ja viisiga, kuid metsa loodusmaastikul on neil kõigil oma koht ja roll.
Lindude laulmine on tegelikult nende viis territooriumide kaitsmiseks ja paaritamishooaja alguse märkimiseks. Lindude laulmise ajal võib kuulda mitut linnuhääli, mis tunduvad justkui segamini olevat. See on aga nende viis rääkida omavahel tõsiasjast, et nad on nende kontoriumil ja läbirääkimiste jagamine. Kui kulutate piisavalt aega metsas, võite lõpuks hakata tajuma erinevaid laule ja helisid ning mõistate, mida linnud nende helidega väljendavad.
Vesteldes metsas elavate lindudega, jõuame ka ühe huvitava faktini – nimelt on looduses linnud kõige mitmekülgsemad ja andekamad muusikud. Kõigil liikidel on oma meloodia ja erinev isikupära, mis annavad kohapeal iseloomuliku tunnuse.
Kui rääkida konkreetsemalt, siis Eesti metsad on koduks umbkaudu 120 erinevale linnuliigile, kes kõik omased erineva laulu või muusikaesitusega. Seega, kui veedad aega metsas, võib teile avaneda tõeliselt põnev muusikaline maailm, mida olete kogu elu otsinud.
Metsaline või linnuvaatleja elu on täis seiklusi ja avastusi, mistõttu võib iga kord metsa minnes kogeda midagi uut ja huvitavat. Oluline on ka meeles pidada, et metsloomade vaatlemine peaks alati toimuma loodusest lugupidavalt ja ohutult, nii et ärge kartke uurida selle taimekaitsevahendiga kaitstud maailma ning avastage ka noodid, kes metsas elavad.