Kui Halb On Olla Eestlane?
Meie kõigi jaoks ei ole ilmselt midagi paremat kui tunda ennast kodumaal turvalisena ja õnnelikuna. Kahjuks on aga paljud eestlased tundnud ennast alati ebakindlalt ja nendel päevadel veelgi enam. Kui paljud eestlased on küsinud, miks peame hakkama toime tulema nii nõrkade majandusolude, poliitiliste probleemide ja rahvuslike dilemmadega?
Selles artiklis uurime, mida teeb Eestist Eesti ja miks on meie rahval selline raske aeg. Räägime rahvuslikust identiteedist, kultuurist, ajaloost ja majandusteadusest ning uurime, kas on võimalik mõelda, kuidas vastu seista Eestis toimuvatele negatiivsetele jõududele.
Peame „rääkima“ kasvava Euroopaga
Vanasõna „Keegi ei saa eestlaste eest midagi teha“ on meile pikka aega olnud tõeline vaimset isoleeritust, kuid see ei ole ainus probleem, millega me kokku puutume. Peame mõtlema ka sellele, millist kultuuripärandit tahame näidata maailmale, sest meie kultuuriline prestiiž on seotud meie majandustegevusega.
Samuti on oluline, et me suudaksime mõelda katkematult ja küsida endalt, kuidas kasvatada meie majandust. Me peame silmas pidama tõsiasja, et oleme üks Euroopa väikseimaid riike ja et sellel on tõsised tagajärjed meie rahvamajandusele. Oleme riik, mille majandus on sõltuv IT-st, biotehnoloogiast ja infotehnoloogiast. Ja kui selline riik pole piisavalt suur, et olla konkurentsivõimeline oma sektorites, siis võib see tähendada seda, et meile saab osaks suur surutis.
Tahame või mitte, peame muutuma Euroopa liikmeteks, kes võivad lõpuks kasutada oma kaalu, et parandada oma rahva heaolu. Valitsus peaks rakendama uusi majandusmeetmeid, et toetada kodumaiseid ettevõtteid ja luua töökohti, mis suurendavad rahva heaolu.
Eesti ja ajaloo mõju
Eesti on rikas ajaloo poolest, alates orjapidamise ja ristisõdadega ning lõpetades keeruliselt majandusreformiga. Need ajaloolised protsessid kujundasid meie identiteeti, mis on siiani meie maine päästnud.
Ajaloolised sündmused kujundasid ka meie riigi, kuid me ei peaks neid ajaloolisi kujutelmi endale tõeks pidama. Peame mõtlema selle peale, kuidas muuta minevikku paremaks tulevikuks. Nagu valitsus saab juhtida Eesti tulevikku ja teha tööd selle nimel, et luua parem tulevik, saame ka meie kõik seda teha. Seda saab teha, kui alustame muutusega iseendas.
Kuidas luua paremat tulevikku Eestis?
Lõpuks on see kõik meie kätes. Me peame võtma vastutuse oma elu ja oma riigi ees ning astuda samme, et vähendada või lausa kõrvaldada meie murede allikad.
Esmalt peaksime alustama majandusliku muutusega. Kodumaised ettevõtted peaksid olema prioriteediks ning valitsus peaks rakendama meetmeid, mis toetavad kohalikke töökohti ja kodumaist tootmist. Meie riikliku majandust luues peaksime samuti kaaluma panust infotehnoloogia, biotehnoloogia ja teaduslike ettevõtmiste valdkonnas. See kõik aitab tulevikus Eestis edasi liikuda ja meie rahva elatustaset tõsta.
Teiseks, meil on vaja ka kultuurivahet muuta. Peame alati meeles pidama, et oleme osa maailmast ja et meil on kultuurseid erinevusi. Peame neist erinevustest hoolimata säilitama oma identiteeti ja aktsepteerima teisi kultuure. Euroopa on rikas kultuuri poolest ja seal on loomingulist entusiasmi. Peaksime seda kasutama oma kultuuri staatuse tõstmiseks ning välismaalastele rohkem teada andma oma maast ja kultuurist.
Kolmandaks ja olulisemaks on kindlasti meie mentaliteet, meie mõtteviis. Peame lõpetama negatiivse käitumise ja vastu seisma meie tõelistele probleemidele.
Kui me suudame kokku hoida ja koos oma tuleviku nimel tööd teha, võime tulevikus kõike saavutada. Kui meie jaoks on halb olla eestlane, ei saa me mitte midagi saavutada. Kui me aga lahendame oma mured ja teeme koostööd, võime Eestist teha tugeva riigi, mis pälvib kogu maailma tähelepanu.