Nullkulu

Nullkulu

kui tihti võib solaariumis käia?

Kui tihti võib solaariumis käia?

Kas oled mõelnud, kui tihti on ohutu käia solaariumis? Kas soovid teada, milline on lubatud UV-kiirguse annus kehale? Selles artiklis räägime kõigest, mida pead teadma solaariumis käimise ohutusest.

Miks külastada solaariumit?

Enne kui räägime solaariumis käimisest, on oluline teada, miks inimesed seda teevad. Sageli käiakse solaariumis selleks, et saada pruunim nahk, mis muudab välimuse tervikuna tervislikumaks ja atraktiivsemaks.

Lisaks pruunile nahale võib solaariumis viibimisest olla kasu ka vaimsele tervisele. UV-kiirgusele taluvus annab ajule signaali, et on aeg lõõgastuda, eksisteerides samal ajal ohutus komplektis. Seega võib solaariumis viibimine mõne inimese jaoks olla sobiv vahend stressi ja ärevuse leevendamiseks.

Mis on UV-kiirgus ja kuidas see mõjutab keha?

UV-kiirgus on lühilaine ultraviolettkiirgus, mis levib päikese valguses. Kui inimene puutub kokku UV-kiirgusega, muutub keha melanotsüütideks nimetatud rakkude pigmenditootmine. Seega tekib nahale järk-järgult pruunikas toon. Samas võib UV-kiirguse liigsest kokkupuutest põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.

Üks levinumaid on päikesepõletus, mis võib põhjustada valu, punetust ja villide teket nahal. Korduv päikesepõletus võib põhjustada naha enneaegset vananemist ja suurendada melanoomi tekke riski.

Mis on lubatud UV-kiirguse annus kehale?

Solaariumide kasutamisel pole ette nähtud ühtset lubatud UV-kiirguse normi, millega annus kehale oleks ohutu. Seda seetõttu, et UV-kiirguse intensiivsus võib erineda sõltuvalt solaariumi tüübist, ajast ja teistest teguritest.

Seega võib olla keeruline kindlaks teha ohutut annust, eriti kui oled solaariumiteenuse uus klient. Aga on oluline teada, et liigne kokkupuude UV-kiirgusega võib kahjustada keha, seega tuleks alati pidada kinni turvanõuetest ja soovitustest.

Millised on ohutuse ja turvalisuse nõuded?

Solaariumide kasutamisel on mitmeid ohutuse ja turvalisuse nõudeid, mida tuleb järgida. Siin on mõned neist:

Ära kunagi kanna kehal kreemi, õli või parfüümi, sest need ained võivad reageerida UV-kiirgusega, suurendades nahal põletuste riski.

Alati kanna nahale päikesekaitsevahendit, isegi kui plaanid viibida tihti solaariumis. See aitab kaitsta nahka UV-kiirguse liigse kokkupuute eest.

Kontrolli alati oma nahatüüpi ja päevitamise ajal kulutatud aega. Nõrga naha päikesekiirgusele vastupidavusaeg on kuni 10 minutit päevas, keskmiselt tundliku jaoks kuni 15 minutit päevas, kuid tugeva naha puhul kuni 20 minutit päevas.

Ära jää solaariumi kauemaks kui soovitatud aeg ühe seansi kohta.

Joo enne ja pärast päevitamist piisavalt vett, et hoida keha hüdreeritud.

Kui sul on mõni krooniline haigus või kasutad mis tahes ravimeid, pead enne solaariumi külastust konsulteerima arstiga.

Järeldus

Kokkuvõtteks oleme arutanud, kui tihti on ohutu külastada solaariumit ning milline peaks olema lubatud UV-kiirguse annus kehale. Samuti oleme tutvunud ohutuse ja turvalisuse nõuetega, mida tuleks järgida enne solaariumi külastust.

Nagu alati, peaks olema selle anonüümse autori jaoks oluline meeles pidada, et oma nahka tuleb hoida ja hooldada. Kui soovid saada pruunima nahatooni, siis on parem kasutada muid võimalusi kui solaariumi. Kui aga sooviksid ikkagi seda võimalust kasutada, siis pea alati meeles ohutuse ja turvalisuse nõudeid, et hoida keha tervena.